Máte někdo zkušenosti s dostihovým sedlem ? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zkušenosti by byly, ale chuť šplhat na dostiháky a přiměřená muší váha už chybí. Mám tedy na mysli rovinové dostihy a koně . Poměrně často jsem používala steeplové sedlo, sedlo na rovinové dostihy jsem nikdy nezkoušela.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Judynaa

A dalo by se sním jezdit na na klasické vyjížďky .... Bylo by to pro koně pohodlnější že by nenesl takovou zátěž ? :)

anonym

Ne. Pro nikoho není dostihové sedlo pohodlnější, ani pro koně ani pro jezdce. U dostihového (stále myslím sedlo do rovinných dostihů) sedla jde hlavně o co nejnižší hmotnost ustrojení koně, v podstatě se ani
o sedlo, tak jej známe, nejedná. Pro koně není zátěž sedlo (pokud se nejedná o nějaké historické 20kg sedlo), ale neobratný jezdec se špatnou rovnováhou a sedlo, které nevyhovuje konstrukčně- tlačí ap. Naopak na vyjížďce oceníš ty sama i koník bezpečnost a pohodlí klasického sedla. Nevím zda tě zajímá westernové nebo anglické ježdění, ale já bych v dostihovém sedle nevyjela ani před stáj. Všimni si, že ani žokejové nedávají nohy do třmenů dokud jsou v padocku. Nevím, jak bys zvládala v terénu jízdu v takovém sedle, kde prakticky nemůžeš použít klasické pomůcky. Občas jsme jezdili rovinové koně
na vyjížďkách do terénu, ale ne v dostihovém sedle. Kůň má hmotnost cca 500kg, jezdec cca 60kg a váha sedla při běžné vyjížďce nehraje až takovou roli. Určitý kompromis jsou bezkosterní sedla, pokud budeš mít zájem, dám ti kontakt na jediného zástupce pro prodej v Čechách. Tato sedla jsou lehká, pohodlná a pro jezdce i koně se optimálně přizpůsobí.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.