-....-

Máte někdo zkušenosti s doma vypěstovaným ananasem?

Ráda bych si něco (cokoli) doma vypěstovala. Napadl mě třeba ananas máte někdo s doma vypěstovaným ananasem zkušenosti?

Odpovědi
gecco

Ano – ´aktuální´ kousek má cca 3 roky, takže předpokládám v příštím (nebo přespříštím) roce květ a plod, kousek ´minulý´ zaplodil v pěti letech (jeden plod, asi kilový, uzrál do vcelku slušné chuti – bylkon, strana JZ, v létě přiclonění proti ´polednímu slunci´, v zimním období v bytě).
Doplňuji:
Baromut → možná jej málo hnojíš…
Pokud chceš ananas vyprovokovat ke květu, doporučují zkušení pěstitelé jej zalívat karbidovou vodou*), ale nezkoušel jsem, vykvetl mi sám..
)* Tip pěstitelky: Celý proces vytvoření plodu se dá v domácích podmínkách urychlit vléváním acetylénové vody do vrcholu rostliny. Po tomto zásahu ananasovník do měsíce vykvete.
Rozpusťte 40 gramů karbidu vápníku v 5 litrech vody a po vyšumění (karbid s vodou reaguje poměrně bouřlivě) roztok nalijte do vrcholu rostliny. V dobrých podmínkách ale toto urychlování není potřeba.
http://abeceda­zahrady.dama.cz/cla­nek/navod-jak-si-doma-vypestovat-ananas

Baromut

Už asi 5 let mám ananas v obýváku a jsou to jen listy. Asi ho pěstuju nějak špatně nebo co