Nikkol

Máte někdo zkušenosti s biolampou?

Nejlepší odpověď
Pájo

Zkušenost nemám a to jediné mne krotí v tom, abych otevřeně vyjádřil pochybnost o léčebných vlastnostech polychromatického světla! (např. Biolampy Zepter).
Vycházím z informace např. na stránkách. http://biolam­pa.net/biolam­pa-bioptron-zepter-compact-iii/
„Biolampa Zepter vydává polychromatické světlo, tj. světlo, které obsahuje vlnové délky více barev. Polychromatické světlo již bylo také překonáno světlem monochromatickým, tj. světlem o jedné jediné vlnové délce. Klinickými testy bylo zjištěno, že biolampa s monochromatickým světlem a vyšší polarizací světla proniká hlouběji do tkání, má vyšší efektivitu a tím i terapeutický účinek.“

Tam se tedy dočítám dvě věci:
1.) „biolampa s monochromatickým světlem a vyšší polarizací světla proniká hlouběji do tkání, má vyšší efektivitu a tím i terapeutický účinek“…to bych přijal, to účinky jistě má.
ale, jak se popasovat??? s informací:
2.) „Biolampa Zepter vydává polychromatické světlo, tj. světlo, které obsahuje vlnové délky více barev.“

Pokud si to „přeložíte“, v popisu je:

  • monochromatické světlo pozitivně působí a jsou klinické studie, které to potvrzují, ALE např. BIOLAMPA ZEPTER toto světlo NEEMITUJE!
  • vydává polychromatické světlo, tj. „světlo, které obsahuje vlnové délky více barev“ (takže světlo nekoherentní), jinými slovy !obyčejné světlo!

Ať si to každý přebere sám. Nemusíte mít ani odborné znalosti, stačí jen pozorně číst. Brojím proti biolampám s polychromatickým světlem, abyste mi rozuměli, u takových je to vyložené vyhazování peněz (můj osobní názor).

Další odpovědi
petra.pv

Prokázané účinky jsou jen na povrchové hojení (jizvy, řezné rány). Zbytek je víceméně reklama (pracuju ve zdravotnictví, o biolampě jsme se na VŠ učili 😉 )

terry

Mám, Dobré. Vyléčila mi tenis loket.

Jindri

no podle toho jakou mate na mysli, ja mam zkusenosti z zeptrem, bioptronem,a vysledky byly nekdy ohromujici, lampa vsak samozrejme nedokaze vylecit vse, zde je tez dulezite, vedet jak se lecit jak se svitit. A ne kazdy distributor dokaze poradit dobre.

kore7

Biolampu https://www.zdravi-sport.cz/kosme­tika/biolampy/ jsem si také pořídila z důvodu jizev po akné a musím říct, že má opravdu dobré účinky. Po jizvách skoro již žádné památky! V rodině používá biolampu ještě brácha, který zase trpí ekzémem. Také se mu lepší. Za mě tedy doporučuji.