Máte někdo zkušenost z hledáním informací v archivech nebo matrikách, na farách atd.? např. v Zemském archivu v Opavě

Chtěl bych vypátrat své předky a nevím, co k tomu všechno potřebuji? Jak to probíhá?

Odpovědi
anonym

Musíš vědět, co konkrétně hledáš. Potom se obrátíš písemně na archiv (mně to stačilo i přes e-mail), o němž se domníváš, že by mohl mít příslušné archiválie uloženy. Nebude to snadné pátrání, ale dá se dohledat obdivuhodné množství informací. Chce to být vytrvalý a nevzdat to. Také se Ti může stát, že narazíš na archiv, který zasáhly povodně a bude otázka, jak takový problém půjde vyřešit.