Máte někdo zkušenost se cvičením „pět Tibeťanů“ ?

Zajímalo by mě za jak dlouho pravidelného cvičení byly patrné nějaké účinky a event. jaké? Nevíte kde najít nějaké video jednotlivých cviků? Z pouhého obrázku a návodu to nějak nemůžu pochopit (špatně u cvičení asi dýchám atd.)

Nejlepší odpověď
annas

TIbeťany jsem cvičila pravidelně ráno asi tak 2 roky. Nemohla jsem ale jeden cvik, mám pocit, že to byl první, zplůsoboval mně závratě.

Další problém – cvičila jsem nalačno, pak někde četla, že to není správné (kolísá hladina cukru), přesunula tedy na podvečer, ale cviky mě nabudily, takže jsem pak špatně usínala.

Cítila jsem se dobře, ale že bych omládla jako ten mnich … 🙂 Ale existují cviky pro ženy – Pět Tibeťanek. Pak jsem zkoušela tyto. Dnes se „protahuji“ zcela jinak.
Já je zvládla podle knížky podle fotografií. . Tehdy jsem na internet neměla čas, pracovala jsem s dokumety.

anonym

Annas, ano ten první cvik je točení- také mi dělá potíže. Vyčetla jsem, že se nemácvičit nalačno a nejméně tři hod. před spánkem. Já bychto potřebovalaukázat aspoň na videu. Takhle se snažím cvičit jedním okem stále na obrazovce, moc plynule mi to nejde. Teď několik dní jsem téměř nepohyblivá (ústřel) a nachlazení, tak mám velké plány, chuť a elán začít ty Tibeťany až to poleví, ale nechci cvičit a získat špatné návyky.

annas

Bohemica. Samozřejmě že je lepší, když vidíš. Měla jsem takový ranní rituál, vstávala jsem kvůli tomu dřív. Nalačno se nemá cvičit ani s plným žaludkem. Pak jsem někde vyčetla, že je dobé sníst třeba jen kousek rohlíku, aby cukr nekolísal. Po návratu z práce jsem neměla čas . dojížděla, takže další povinnosti. Vlastně už ani nevím přesně, proč jsem přestala. Mám pocit, že to bylo kvůli zádům …

Ale připomnělas mně cvičení, takže začnu znova. Ten „závraťový“ vyzkouším a uvidím. Ale zřejmě má víc ldí s tímto cvikem problémy. Při rozhovoru se známými jsem zjistila, že jsou na tom stejně.
Přejme si hodně sil a výdrž.