Anetaj

Máte někdo zkušenost s psím požitím toluenu?

Můj pes otrávil toluenem a nevím zda se z toho dostane. Doktoři nemají žádnou zkušenost. Nemá zkušenost někdo z vás?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nevím kdo ti řekl že v tom byl toluen.
K odčervení jste použili zřejmě metodu Spot-on, kdy se přípravek vtírá do pokožky ( nikoliv jenom na srst) mezi lopatky za krkem.
Většinou je v tom benzylalkohol a to by měl pes překonat bez větších problémů.

Viz. http://www.ve­terinarnipece­.cz/advocate-spot-on-dogs-3316.html
Doplňuji:
Je tam butylhydroxytoluen 0,1 %. Je to slabá koncentrace, měl by to vydržet bez následků. Protože se to aplikuje na pokožku to nebezpečí pozření tam vždy nějaké existuje. Takže žádný prudký jed to nebude.

Další odpovědi
elvan

No, jestli to přežil doteď, tak má snad velkou šanci. Určitě záleží na jeho velikosti, množství a způsob požití/otravy. Více info o toluenu a jeho fyziologické účinky najdete třeba na wikipedii.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/To­luen

briketka10

jaký přípravek na odčervení obsahuje Toulen ? žádný takový neznám, ani pro psy, ani pro kočky, natož aby se dával do granulí anebo na srst ..
napiš nám název toho přípravku..

terry

Pro krista pána, jak se mohl váš pes napít Toluenu ????
Doplňuji:
A jak se mohl dostat do granulí???
Snad ho tam nebylo mnoho.

Anetaj

no on se má dávat na srst za krk, ale špatně jsme si to přečetli a nalili ten přípravek do granulí. Ony by ty látky v něm neměli psovi nic udělat, ale ten toluen jo. Nevím kolik ho tam bylo :(

Anetaj

Ale on se mu dostal ten přípravek na odčervení do granulí, místo na srst. A obsahoval toluen… Asi jsme ho nechtěli otrávit. Tak se ptám, jestli to už někomu se psem nestalo.