Deli

Máte někdo zkušenost s potravinovou alergií? (Myslím akutní stav, kdy přes noc …

… celí otečete a máte po celém těle kopřivku.)
Netuším po čem se mi tohle přihodilo, ale je to šílené, navíc, vzhledem k těhotenství, mi nemohou ani píchnout kalciovku, takže se akorát natírám tekutým pudrem, mohu jen pít vodu a jíst rýži, ale je to pořád horší a horší…
Nemáte nějaký tip a trik, ne léky (nesmím)?
Díky.
Doplňuji:
Pro Pusinku: Dnes jsem absolvovala kolečko po doktorech, shodli se,že prý to je potravinová alergie, protože to jde jakoby „zevnitř ven“, alergie na pr.prášek nebo koupání v rybníce by prý vypadala jinak. Dithiaden mi po konzultaci s porodníky dali, protože to mám na půlce těla, jinak se v těhotenství taky nesmí. A prý jen na pár dnů. Právě že nic moc alergizujícího jsem poslední týden nejedla, jsem opatrná i na ovoce a zeleninu jím teď z vlastní zahrádky, takže bez chemie… Spíš sázím na nějakou složku z bylinkového čaje, vařím si různé čaje večer na zklidnění žaludku. Prostě mi asi něco nesedlo, něco, co mi jindy, když nejsem těhotná, nevadí. No, ale po celém dnu diety se pořád fleky zvětšují. Ach jo…
P.s.: Nemám pocit, že by ten dithiaden nějak pomáhal. ☹

Nejlepší odpověď
anonym

Deli, tahle alergie může být vyvolána čímkoliv, třeba rajčaty nebo paprikou. Chce to být opatrná a také opatrně kořenit. Já mívala kopřivku jako malá holka skoro každý rok po jahodách. Mohla bys mít ale tento problém klidně i po broskvích nebo švestkách. Něco to rozhodně vyvolalo. Kterékoliv ovoce budeš teď jíst, tak nejdříve zkus jenom kousek a pokud to bude v pořádku i za dvě hodiny, tak klidně pokračuj.
Alergii mohla vyvolat řada potravin. Pokud si Ty sama neuvědomuješ, cos všechno snědla, tak musíš být opatrná úplně na všechno a budeš muset zkoušet, co ze svého jídelníčku zatím vyloučíš.
Doporučila bych Ti, abys při léčbě jakýchkoliv dalších problémů zkusila homeopatika. Jsou pro organismus Tvůj i Tvého miminka daleko šetrnější.

Další odpovědi
pusinka50

To tě tedy moc lituji, je to divné, přemýšlej co jsi snědla, jestli to vůbec je potravinová alergie, nebyla jsi někde, nekoupala jsi se třeba v rybníce, v koupališti, nedala sis do vany nějakou sůl, vonné kapky apod?
To nemůžeš ani Dithiaden? Na otoky si dej obklady, třeba kapesníky namočené do octa trochu rozředěného vodou, nebo tvaroh či jogurt. No a tekutý pudr na pupínky. Jestli se to bude zhoršovat, tak bych běžela na kožní nebo alergologii.
Doplňuji:
Dithiaden by měl zabrat, působí právě na takovéhle náhle atakující alergie a může se po poradě s lékaři brát i v těhotenství, nikoli však v prvních 3 měsících těhotenství. Nebrala jsi nějaké léky nebo kapky? Můj syn se osypal a otekl po Stopanginu nastříkaném do krku při bolesti. Alergie může nastat i třeba najednou po jahodách, vynech nakyslé plody zahrádky, rabíz, angrešt apod. Nepila jsi kravské nebo kozí mléko? Nezměnila jsi zubní pastu nebo šampon na vlasy? Vzpomínej, jestli něco nebylo jinak, než obvykle. Nech si udělat alergologické testy na všechno i na lepek a mléko. Jestli to v těhotenství není možné, tak to udělej hned, jak budeš moci. Držím palce.