Máte někdo zkušenost s podáváním sedativnách prostředků psovi?jde mi o jeho zdraví a bezpečnost v během

sylvestrovských a novoročních oslav. Těžko snáší rány i doma v pokoji, štěká, třese se, nerozumí co se děje /to ani já ne/. Nikdy jsme mu žádné prostředky nepodávali, a tak se ptám na vaše zkušenost s těmi přípravky.

Nejlepší odpověď
beer

Neboj, veterinář ti dá přesnou dávku toho, co pes potřebuje. Zvířeti sedativa v tomto případě neublíží.
Praxe

Další odpovědi
Damiana

My jsme vždycky na Silvestra s bojácným pejskem odjeli na chatu (na samotě). Známí zase mají pejska pořád u sebe, mazlí ho a hrají si s ním, ubedněná okna, TV puštěná trochu víc (ta mu nevadí, bojí se jen dělobuchů). Na sedativa bych moc nespoléhala, je to dost nebezpečné, hlavně u malých plemen. Bude jen oblblý, ale bát se bude stejně, ale nebude mít pohotovové reakce a to ho může vystresovat.

beluška

Takyjsem měla pejska. Také se moc bála. Dali jsme prášek od veterináře, moc to stejně nezabralo. Proto jsme nikam nechodili,když se blížila půlnoc, zalezli jsme všichni pod peřiny a hladili ji a byli zkrátka s ní.Proto jsme Silvestr neměli celá dlouhá léta a vůbec nám to nevadilo.Chtěli jsme, aby naše Belinka byla v pohodě.Horší bylo, že ty rány začaly už večer, to byl problém, aby se vůbec vyčůrala při tom strachu. Takže prášek snad, ale být i tak zabedněni doma.Zvířátka za to stojí.

Drap

Vždy je dobré nechat psa vyšetřit a řídit se pokyny veterináře. Každý pes je trošku jiný a při podávání těchto prostředkú je na to třeba brát zřetel.

briketka10

http://eshop.ce­lomed.cz/ener­gy/eshop/7-1-ENERGY-preparaty-pro-zvirata/0/5/79-ETOVET

do Silvestra to již nestihnete, ale na veterinu ano, jestli tam mají něco podobného, dávala jsem tento přípravek mé kočičce, při nachlazení a když jsem byla dlouho v práci, byla moc smutná v mé nepřítomnosti..

http://www.exo-eko.cz/Antistresove-pripravky-pro-zvirata/AromaPet-znamka-2ks-relaxacni-modra

tyto tablety by mohli mít na veterině..

http://www.exo-eko.cz/Antistresove-pripravky-pro-zvirata/Phytovet-Cat-Balance-herbs-125g

samicek333

Radši bych zašla za veterinářem, ten vám podle váhy dá prášky a limit, kolik jich maximálně může atd…

ivysek

Třeba tahle odpověď pomůže majitelům psů při dalších Silvestrech, volně citován R.Desenský:
<>Sedativum utlumí reakce psa -nemůže se hýbat, ale vnímá vše. Nezdemoluje vám byt, ale psychicky na tom bude ještě hůř. Vhodný je včasný trénink. Pes by měl být v přítomnosti páníčka, který se dělobuchů nebojí a doslova si je užívá. Pes pozná, že mu nehrozí nebezpečí. Není vhodné psa utěšovat nebo zavírat do koupelny.</>
Můj názor: rozhodně držet na vodítku všechny psy od 30.12. do 1.1., i ty, kteří poslouchají na slovo. Měli by být označeni telefonním číslem. Velení doma převezme ten páníček, který je z ohňostroje více happy 🙂 Ideální je rozptýlení pozornosti psa – více lidí, kočka, aktivní hraní s páníčkem.