Zlatý

Máte někdo zkušenost s pěstováním kávovníku?

Moc prosím - objednala jsem si z netu cca 20cm vysokou rostlinku kávovníku. Došla v pořádku, žije a zatím se má čile k světu.
A já bych opravdu naléhavě potřebovala poradit, co všechno udělat pro to, aby se ten prcek měl k světu i dál.
Aspoň do sobotního večera :)
Má to být dárek k Vánocům a já jsem absolutní zahrádkářský antitalent. V sobotu dárek předám a dál ať se stará obdarovaný. Co ale teď? Potřebuje ode mě rostlinka něco? A kam ji můžu schovat, resp. jak moc bojový podmínky snese?
Dívala jsem se na netu a podle všeho je ideální teplota 20-25○C, ne přímé sluneční světlo, ne suchý vzduch, ne přílišná zálivka.
Mohla bych ji mít v obýváku v polici, kam dopadá jen přirozený denní světlo?

A druhá věc: Rostlinka má pořád ještě celou spodní část zabalenou do bublinkové folie - mohla bych ji tak nechat, a nebo půda potřebuje dýchat?

Omlouvám se za otázky, jenž jsou hodny blba...ale já opravdu blb jsem :))

Moc děkuju za každou užitečnou radu!!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zpět několik roků jsem kávovník pěstoval v bytovce, nevím zda-li se zrovna jednalo o vhodný druh a po pravdě jsem se s rostlinou příliš nemazlil. Časem přerostla rozměry obyváku a byla vystěhována na schodiště baráku. Dosáhla něco přes dva metry. Listy měla kožovité podobné višni, stejně tak i květy. Plody vypadají jako šípky, po vyzrání červené a uvnitř jsou tři nebo čtyři kávy. Celkově nic moc - možná i kvůli nestatku světla a špatnému hnojení. Vděčnější je podle mých zkušeností třeba citronovník nebo banánovník. Od nich jsme i v paneláku sklízeli plody a celkově to byla docela efektivní paráda.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.