Deniska20

Máte někdo zkušenost s peletkama,jako podestýlka pro morčata? Nemají morčata otlaky na packách?

Mám 2 morčata a jako podestýlku jsem používala hobliny, jenomže jsem zjistil, že jedno morče má v srsti šupinky tak jsem šla k veterináři a tam mi bylo doporučeno vyměnit hobliny za peletky.Ale peletky mi přídou dost tvrdé a mám strach, že morčata budou mít otlaky na packách, ale nechci přes peletky sypat ještě hobliny aby zase nechytly nějakého parazita.

Nejlepší odpověď
Kostk@

Denisko neboj se!
Mám doma piskomila , morče a králíka .. Také jsem dříve používala piliny(hobliny) , už delší dobu na všechny tři používám peletky .
Změnila jsem názor protože u těch peletek se tam ta moč do nich nasakne… No proste u těch pilin jsi to musela porad vymnenovat.
Ne zebych byla Lina ale ty peletky toho víc do sebe nacucnou( Nwm jak to říct :D ).
No a proste zádné otlaky bo co mít nebudou!!!! Toby snad přece nedělali pro zvirata ;) . A kdyžtak, dávas jim tam seno? Pokud by se jim to přeci nelíbilo tak jim dej jen do rohu seno a oni si to tam nák sami rozdupou.
Ale jinak odpověd na tvou otazku je … PELETKY JA DOPORUČUJI ;)

Další odpovědi
beer

Tak doporučil ti to veterinář, odborník a ty chceš potvrzení od laiků?? Dost dobře tě nechápu..
Bohužel mám taky s veterinou něco málo společného, takže mně věřit rovněž nebudeš, ale vím, že zvířeti to prospěje hned z několika důvodů ))

Morčata331

Já kupuju jenom pelety a moje morče otlaky na tlapkách nemá.
Nedoporučuju piliny můžou se jim dostat do očí.
více najdeš zde: http://krecici8­.webnode.cz/pro­ducts/podestyl­ka-/
sice to je o křečcích ale umorčat to platí také

Nely.P

Tak muzes jim je dat ale ja teda pouzivam hobliny a kockolit Asan 🙂