Máte někdo zkušenost s infračervenými teploměry na měření teploty?

Rozbil se mi digitál , tak přemýšlím o novém teploměru a uvažuju o infračerveném. Na netu jsou ale rozporuplné reakce - někteří lidé chválej, jiní totálně zatracujou. Máte zkušenost? Jak jsou rychlé, přesné....případné problémy? Nějaké konkrétní typy, co byste doporučili a co ne?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V nemocnicích od nich upustili neboť ukazují nepřesně. Ne ty teploměry ale pokožka nemá skutečnou tělesnou teplotu je chladnější. Stalo se mně v nemocnici že na mně svítilo sluníčko, pak přišla sestra udělala cvak a kdybych se neohradil měl jsem zaděláno na imaginární nemoc.

Nejideálnější je mít každý svůj digitální teploměr a měřit se per oro ( v puse), Je to rychlé a přesné. Koukal jsem že i pro malé děti dělají dudlíky s digitálním teploměrem.

Další odpovědi:

Stříbrný

V technické praxi se infračervené teploměry zcela běžně používají, nechápu o jaké rozporuplné reakce na netu vlastně jde.

Stříbrný

Máme ho doma s možností měření na čele nebo v uchu. Za pozitivum považuju pohodlné používání hlavně třeba u dětí a relativně rychlé měření (za pár vteřin máte teplotu změřenou). Naopak jako negativum vidím hodně nepřesné měření. Záleží na tom jak přesně jej přiložíte na požadované místo, a hodně jej ovlivňuje i okolní teplota vzduchu. Zkoušela jsem měřit i několkrát krátce po sobě a nevěřila byste, jak velké rozdíly teploměr ukázal.

Infracerveny teplomer Thermoval duo scan pouzivame doma uz viac ako rok a mozem len odporucit. Meria rychlo, presne (samozrejme za predpokladu spravneho pouzivania) ma podsvieteny displej, takze deti zmeriam na cele aj v noci, prakticky bez toho, aby som ich musela budit ..

Stříbrný

Trochu mimo téma, vzhledem k tomu, že píšeš "přemýšlím o novém teploměru:" stále se prodávají kapalinové teploměry, jen v nich už není rtuť, ale speciální směs na bázi gallia a india. Hledej na webu termín galinstan. Teploměry nejsou ani moc drahé, stojí pod kilo. Jediná nevýhoda, prý se špatně sklepávají :-)

Diskuze k otázce

Stříbrný

Emefej

Teprve nyní jsem z kontextu ostatních odpovědí pochopil, že se otázka týká lékařských teploměrů. Možná by to mělo v zadaní být napsané, to bych tady neplkal o technickém využití. Omouvám se za svou nedbalost.

JTina

No pochopila jsem z toho, že v nemocnici se používají infra, ale vysloveně profesionální přístroje/značky, které nejsou běžně k mání, resp. člověk běžně nedá za teploměr několik tisíc Kč.

Zlatý

mosoj

V nemocnicích již infra přestali používat od okamžiku kdy se objevily na trhu klasické teploměry bez rtuti.
Doporučuji měření infra porovnat s normálním lékařským teploměrem a zjistíš že takové měření není k ničemu.
Ani na teploměr který měří v uchu se nemůžeš spolehnout.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 411
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.