Avatar uživatele
JTina

Máte někdo zkušenost s infračervenými teploměry na měření teploty?

Rozbil se mi digitál , tak přemýšlím o novém teploměru a uvažuju o infračerveném. Na netu jsou ale rozporuplné reakce – někteří lidé chválej, jiní totálně zatracujou. Máte zkušenost? Jak jsou rychlé, přesné…případné problémy? Nějaké konkrétní typy, co byste doporučili a co ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3847 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

V nemocnicích od nich upustili neboť ukazují nepřesně. Ne ty teploměry ale pokožka nemá skutečnou tělesnou teplotu je chladnější. Stalo se mně v nemocnici že na mně svítilo sluníčko, pak přišla sestra udělala cvak a kdybych se neohradil měl jsem zaděláno na imaginární nemoc.

Nejideálnější je mít každý svůj digitální teploměr a měřit se per oro ( v puse), Je to rychlé a přesné. Koukal jsem že i pro malé děti dělají dudlíky s digitálním teploměrem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

V technické praxi se infračervené teploměry zcela běžně používají, nechápu o jaké rozporuplné reakce na netu vlastně jde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Máme ho doma s možností měření na čele nebo v uchu. Za pozitivum považuju pohodlné používání hlavně třeba u dětí a relativně rychlé měření (za pár vteřin máte teplotu změřenou). Naopak jako negativum vidím hodně nepřesné měření. Záleží na tom jak přesně jej přiložíte na požadované místo, a hodně jej ovlivňuje i okolní teplota vzduchu. Zkoušela jsem měřit i několkrát krátce po sobě a nevěřila byste, jak velké rozdíly teploměr ukázal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elilly

Infracerveny teplomer Thermoval duo scan pouzivame doma uz viac ako rok a mozem len odporucit. Meria rychlo, presne (samozrejme za predpokladu spravneho pouzivania) ma podsvieteny displej, takze deti zmeriam na cele aj v noci, prakticky bez toho, aby som ich musela budit ..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Trochu mimo téma, vzhledem k tomu, že píšeš „přemýšlím o novém teploměru:“ stále se prodávají kapalinové teploměry, jen v nich už není rtuť, ale speciální směs na bázi gallia a india. Hledej na webu termín galinstan. Teploměry nejsou ani moc drahé, stojí pod kilo. Jediná nevýhoda, prý se špatně sklepávají 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Emefej

Teprve nyní jsem z kontextu ostatních odpovědí pochopil, že se otázka týká lékařských teploměrů. Možná by to mělo v zadaní být napsané, to bych tady neplkal o technickém využití. Omouvám se za svou nedbalost.

před 3844 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JTina

No pochopila jsem z toho, že v nemocnici se používají infra, ale vysloveně profesionální přístroje/značky, které nejsou běžně k mání, resp. člověk běžně nedá za teploměr několik tisíc Kč.

před 3847 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

V nemocnicích již infra přestali používat od okamžiku kdy se objevily na trhu klasické teploměry bez rtuti.
Doporučuji měření infra porovnat s normálním lékařským teploměrem a zjistíš že takové měření není k ničemu.
Ani na teploměr který měří v uchu se nemůžeš spolehnout.

před 3846 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek