Avatar uživatele
dědapetr

Máte někdo zkušenost s „FARMÁŘSKÝMI TRHY“? Je to dobré tam nakupovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Pavel1212, elektrikář, iceT, fablen, anonym, Loreta před 4746 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Všeobecně se dá říci, že je dobré tam nakupovat, třeba jen kvůli nižším cenám, ale: Dost často se tam prodávají věci z velkoskladů, velkochovů ap., správně by to měl mít prodejce označeno. Ale např. vejce z velkochovů lze poznat i bez toho, poněvadž mají razítka. Někteří farmáři krmí prodávaná zvířata přibližně stejným způsobem jako velkochovy (granule), výsledkem je pak maso stejné kvality jak u řezníka. V tom případě je pak vhodné zjistit si vše dostupné o prodejci (máli-li vůbec nějaké pozemky aby mohl produkovat ap.), vybrat spolehlivého a toho se držet)) Já kupuji u cizích v podstatě jen kvůli ceně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ja nakupuji obcas , jen kdyz jedu kolem a jsou. Hlavne v lete angrest , rybiz i maliny. Jinak se mi to zda dosti drahe . A ani s tim angrestem nemam nikde jistotu , ze prodavajici nema zahradu v blizkosti dalnice. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

Jsme bohužel mimo dosah těchto trhů, ale podělím se o odkaz, kde mají dobrý sortiment s čerstvým ovocem a zeleninou. Posílají přes PPL. Objednávala jsem zatím jen jednou, ale mám s nimi velmi dobrou zkušenost. Zásilka přišla 2.den po odeslání, naprosto v pořádku a ta vůně… Podobně čerstvé zboží (ovšem v daleko omezenějším sortimentu) v našich supermarketech skutečně málokdy seženu.

Zdroj: www.atojepecka.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barila

Chodím tam ráda na pokoukání, dají se tam sehnat různé výrobky, které v obchodě normálně nenajdete, ale ceny rozhodně nejsou nižší, v tom se bohužel lišíme od trhů v cizině, kde farmáři rádi prodají za nižší ceny, u nás jsme rádi, že můžeme nakoupit i za ceny vyšší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek