dědapetr

Máte někdo zkušenost s „FARMÁŘSKÝMI TRHY“? Je to dobré tam nakupovat?

Nejlepší odpověď
beer

Všeobecně se dá říci, že je dobré tam nakupovat, třeba jen kvůli nižším cenám, ale: Dost často se tam prodávají věci z velkoskladů, velkochovů ap., správně by to měl mít prodejce označeno. Ale např. vejce z velkochovů lze poznat i bez toho, poněvadž mají razítka. Někteří farmáři krmí prodávaná zvířata přibližně stejným způsobem jako velkochovy (granule), výsledkem je pak maso stejné kvality jak u řezníka. V tom případě je pak vhodné zjistit si vše dostupné o prodejci (máli-li vůbec nějaké pozemky aby mohl produkovat ap.), vybrat spolehlivého a toho se držet)) Já kupuji u cizích v podstatě jen kvůli ceně.

Další odpovědi
anonym

Ja nakupuji obcas , jen kdyz jedu kolem a jsou. Hlavne v lete angrest , rybiz i maliny. Jinak se mi to zda dosti drahe . A ani s tim angrestem nemam nikde jistotu , ze prodavajici nema zahradu v blizkosti dalnice. 🙂 -iv-

fablen

Jsme bohužel mimo dosah těchto trhů, ale podělím se o odkaz, kde mají dobrý sortiment s čerstvým ovocem a zeleninou. Posílají přes PPL. Objednávala jsem zatím jen jednou, ale mám s nimi velmi dobrou zkušenost. Zásilka přišla 2.den po odeslání, naprosto v pořádku a ta vůně… Podobně čerstvé zboží (ovšem v daleko omezenějším sortimentu) v našich supermarketech skutečně málokdy seženu.

Zdroj: www.atojepecka.cz

barila

Chodím tam ráda na pokoukání, dají se tam sehnat různé výrobky, které v obchodě normálně nenajdete, ale ceny rozhodně nejsou nižší, v tom se bohužel lišíme od trhů v cizině, kde farmáři rádi prodají za nižší ceny, u nás jsme rádi, že můžeme nakoupit i za ceny vyšší.