jendahun

Máte někdo zkušenost s automatickou pračkou Candy?

Pokazila se nám automatická pračka,z ničeho nic se ozvala rána,vyhodilo to jistič a vodu jsme museli vylít ručně.Moje přítelkyně si už vyhlédla druhou pračku Candy,s více programy.Asi chce chytat i multiplex 3, mé argumenty že ještě není stará(pračka)asi pět – šest let,že by se měla nejdřív znovu zapnout a vyzkoušet,případně zavolat opraváře,jsou zbytečné.Prostě už viděla novou,pěknější a bude se rozhazovat.Ještě před týdnem měla informaci,že konkrétně tento typ vybuchuje.Asi od Al – kejdy.Jaké máte dámy zkušenosti,co radíte,opravit,vy­hodit?Opravit myšleno nechat opravit,já zvládnu tak akorát výměnu žárovky.Mám pocit,že by tam měla být nějaká pojistka která při přetížení mohla vyhořet.Pak by ta oprava nemusela být až tak drahá,ne?

Nejlepší odpověď
Mapel

Nejsem sice dáma, ale přidám svůj názor. Obecně řečeno je dnešní výroba zaměřena na produkty s nižší životnosti, takže z tohoto pohledu bych volil novou pračku.

Ta rána mohla být od bouchnutého kontenzátoru, ale po nahození jističe většinou pračka funguje. Pak mohlo dojít k nějakému průrazu, ale to bez prohlídky nejde odhadnout. Zvažte původní cenu pračky a opravu zhruba za 2.000,– při běžné závadě.

Další odpovědi
zzzzz

Candy bych si už nikdy nekoupila skákala při ždímání, šílené zvuky vydávala, a prala nic moc. Teď mám whirpool s motorem direkt drive a ta pere super. Pračky se dnes už opravovat moc nevyplatí, asi bych raději koupila novou. Přeji Vám, ať dobře vyberete.

Hlada

Myslím, že s manželkou máte pravdu oba. Vyhazovat pračku kvůli tak snadno opravitelné závadě je nehospodárné. Dost těžko ale můžete manželce vyčítat rozhazování peněz, když si s tím jako muž nevíte rady. Identifikovat zkrat není žádná věda, s tím vám určitě pomůže kdokoli z kamarádů. Teprve pak, až budete vědět, kde je chyba, budete mít možnost se rozhodnout. Pračka je jednoduchá skládačka, náhradní díly jsou na objednání dostupné.