Máte někdo v akváriu rostlinku Ophiopogon japonicum? Jak se jí daří?

chtěl jsem něco do akvária, co by konečně mohlo vydržet a pořídil tuto rostlinku. prodavačka mi jí ochotně prodala s tím, že by měla dle jejích rad růst. nakonec jsem se dočetl, že není určena pro akvária, ale terária a paludária. máte jí někdo v akváriu a roste vám?

Odpovědi
nosahosa

Jestli chceš něco co vydrží, kup si elodea neboli vodní mor. Jinak Ophiopogon fakt do akvária nepatří. :)

odik

Ophiopogon japonicus mi vydržel několik měsíců a po tu dobu se pod vodou nijak výrazně nerozrůstal. Prodavačům nevěř, musejí prodat, co jim přiveze dodavatel.

Co roste? Toho je, ale když nevíme co máš za akvárium, tak těžko poradíme (velikost, osvětlení, co2, substrát, ryby, …). Můžeš zkusit anubiasy, cryptocoryny, apod. Ale co roste jednomu jak plevel – druhému nemusí růst vůbec … a nebo mu to sežerou ryby jako mně nádherný echinodory … různé plovoučky jsou taky fajn, ale ne každému se to líbí …