Avatar uživatele
quentos

Máte někdo techniku na půlení prášku, aniž by se vám ve výsledku rozletěl do dvou světových stran?

Zakrýt rukou? To v ní zase skončí ten nůž ;{)>

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? dudu, hanulka11, simsalabim, anonym před 4459 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

drž ho palcem a ukazováčkem levé ruky a pravou krájej a nerozletí se ti
v lékárně koupíš i děličku na léky
Doplňuji:
http://www.re­proplast.cz/de­tail-domaci-potreby-ostatni-delic-tablet.html?_ID=25­112008210420

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ella

většinou léky nepůlím a když už musím, tak akorát paralen a ten přelomím ručně, bez nože.
Jinak musíte krájet opatrně, ne na jeden zátah, to pak praskne a rozlítne se, pomalu krájet, kolébat ostřím dopředu a dozadu, mě to zabralo :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Jak zmiňuje Hanulka11, na radu lékaře jsem si koupil jakýsi „nárychtuňk“, který po vložení piluli rozdělí na libovolné díly, aniž by porce létaly do okolí. Lze ho pořídit v každé lékárně a tuším, že stál necelou stovku. Ovšem všechno, a ceny zejména se vyvíjejí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

já používám oba palce a ukazováčky proti sobě, nehty na palcích zaryté do půlicí brázdičky v léku a lomím směrem k sobě nahoru a držím je stále v ruce, nic neodlítne, nůž jsem zrušila

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Můžu doporučit takové to udělátko z lékárny, možná to najdeš i někde v drogerii. Stojí to pár fiňárů a skutečně to funguje. Dařilo se mi s tím i čtvrcení tablet, když nebyly k mání v předpsané gramáži nebo dávce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

jemne pridrzovat z palcem a ukazovackem.uz pulim od svych trinacti.je to o zvyku.

0 Nominace Nahlásit