quentos

Máte někdo techniku na půlení prášku, aniž by se vám ve výsledku rozletěl do dvou světových stran?

Zakrýt rukou? To v ní zase skončí ten nůž ;{)>

Nejlepší odpověď
hanulka11

drž ho palcem a ukazováčkem levé ruky a pravou krájej a nerozletí se ti
v lékárně koupíš i děličku na léky
Doplňuji:
http://www.re­proplast.cz/de­tail-domaci-potreby-ostatni-delic-tablet.html?_ID=25­112008210420

Další odpovědi
Ella

většinou léky nepůlím a když už musím, tak akorát paralen a ten přelomím ručně, bez nože.
Jinak musíte krájet opatrně, ne na jeden zátah, to pak praskne a rozlítne se, pomalu krájet, kolébat ostřím dopředu a dozadu, mě to zabralo :)

dudu

Jak zmiňuje Hanulka11, na radu lékaře jsem si koupil jakýsi „nárychtuňk“, který po vložení piluli rozdělí na libovolné díly, aniž by porce létaly do okolí. Lze ho pořídit v každé lékárně a tuším, že stál necelou stovku. Ovšem všechno, a ceny zejména se vyvíjejí…

pusinka50

já používám oba palce a ukazováčky proti sobě, nehty na palcích zaryté do půlicí brázdičky v léku a lomím směrem k sobě nahoru a držím je stále v ruce, nic neodlítne, nůž jsem zrušila

Děda Louda

Můžu doporučit takové to udělátko z lékárny, možná to najdeš i někde v drogerii. Stojí to pár fiňárů a skutečně to funguje. Dařilo se mi s tím i čtvrcení tablet, když nebyly k mání v předpsané gramáži nebo dávce.

pizlicka

jemne pridrzovat z palcem a ukazovackem.uz pulim od svych trinacti.je to o zvyku.