petra15

Mate nekdo spickovou ukazku anglickeho humoru ?

Jako treba na pohrbu Diany vede Charles sve dva male prince a jeden z nich se pta, papa proc je tady tolik lidi ? „No to je vzdycky tak, kdyz dava Elton John koncert“.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, co považujete za špičkový anglický humor. Dá se najít na netu hodně., Velmi populární je také Červený trpaslík, Monty Pythonův létající cirkus, Black books, Ajťáci, Kancelář nebo Černá zmije.

Suchý. Syrový. Satirický. To jsou nejčastější s-adjektiva, jaká se ve spojení s britským humorem používají, a ne neoprávněně

Někdy je však jejich humor tak drsný, že i mně se to zdá být trošku silným šálkem kávy, to když např. varují řidiče před rychlou jízdou a nebezpečím, jež mohou při rupnutí nervů představovat dopravní zácpy (anglicky traffic jam) velice expresivním vyobrazením sklenice krvavě rudé marmelády, v níž jsou na padrť rozdrcená (červená) auta. Sklenice nese nápis Není jam jako jam.

V podobném duchu se nese i tato reklama, využívající schéma plánku londýnského metra. Pro úplnost jen doplnění, že A & E je zkratka za Accident and Emergency neboli pohotovost.

Nejtradičnějšími britskými vtipy jsou ty o lordech a samozřejmě i u nás dobře známé a populární vtípky o Skotech.
víc v odkazu
http://avije.mis­tecko.cz/rubri­ky/homepage/brit­sky-humor

Další odpovědi
anonym

Třeba film? – koukni na Univerzální uklizečku…
😉

Damiana

Zkus si přečíst Tajné deníky Adriana Molea…:-)

bolak

Damiana: víš že je to i nakrůcené? > http://www.csfd­.cz/film/75012-tajny-denik-adriana-molea/