bolak

Máte někdo simkartu od MOBIL.CZ?

Nedávno jsem se tu ptal, jak připojit internet ze simkarty na počítač, ale z odpovědí jsem toho moc nepochopil > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-nejak-propojit-mobil-s-pocitacem-tak-aby-se-dal-pouzit-internet-kterej-je-prirazenej-k-tarifu-na-simkarte takže bych to potřeboval znova probrat a dopodrobna. Jedná se mi konkrétně o simkartu od Mobil.cz s mobilním internetem zdarma > http://www.mo­bil.cz/

Jak tedy tuto konkrétní simkartu připojím k PC, abych přes ní mohl na počítači surfovat po internetu? Jaký k tomu potřebuju kabel a kde musím co nastavit?

Dík.

Nejlepší odpověď
Bedy

Ten internet zdarma je sice hezký, ale to je tak pro mobil, na počítači to moc použitelné nebude. Pokud do 30 dní od nabití kreditu nebo vyčerpání 200MB FUPka znovu nedobijete kredit, tak se rychlost sníží na brutálních 16kB/s což je opravdu nouzovka a jen pro mobilní stránky (třeba m.seznam.cz místo normálního www.seznam.cz).

JInak SIMku stačí zasunout do mobilu, ten pomocí bluetooth nebo USB kabelu spárovat s počítačem a do počítače nainstalovat software – v případě telefonu Nokia software Nokia PC Suite a tak podobně. Nebo pokud máte USB modem, tak do něj vložit SIM, nainstalovat ovladače a už jedete.

Pokud máte chytrý mobil, který umí vytvořit Wi-Fi hotspot z mobilu, tak stačí do počíatče vložit Wi-Fi kartu a přes ní se obyčejně připojit.