jmachan

Mate nekdo recept na dobrou pomazanku?

Nejlepší odpověď
hanulka11

1.osvěžující jarní jednoduchá
koupím pomaz. máslo a nastrouhám do něj buď ředkvičky, nebo salátovou okurku

2.rybí
plechovku rybiček, máslo, cibulku nadrobno nakrájet ,pepř, lžíci plnotuč. hořčice

3.salámová
nastrouhám salám /gothaj/, uvařená vejce natvrdo , kyselou okurku přimíchám tatarku ochutím pepř, pažitka dle chuti

4. paštiková
játrovou paštiku, 2 měkké sýry,tatarku ,nastrouhaná okurka

5.sýrová s česnekem
měkké sýry rozetři s máslem či tatarkou přidej česnek prolisovaný -rozšlehej
Doplňuji:
není to pomazánka ale pochutnáš si
namaž si chléb s marmeládou /nejlépe meruňkovou / a na to polož plátky sýra je to mňam

Další odpovědi
anonym

Z rybiček,jak v oleji,tak v tomatě. Jemně nasekanou cibuli,vařená vejce,máslo a trochu majolky,posolit,mír­ně popepřit a ozdobit kudrnkou nebo pažitkou.

dědapetr

Medové máslo s ořechy:máslo,med a mleté vlašské ořechy.
Poměr dle vlastní úvahy,máslo zamíchat s medem a přidat ořechy.

tom004

Na oleji rozpusťím kostku droždí,klepnu 3–4 celá vejce,koření podle chuti,usmažím.Na chlebu s hodně drobně nakrájenou jarní cibulkou je to fajn. A ten toust chleba s marmeládou a sýrem od hanulky11,vřele doporučuji.Kom­binace divná,chuť je super.

Housenka1973

1–2 lžíce ramy (perly, stelly…) nebo 1/2 povolené kostky másla, 2–3 tavené sýry, najemno nakrájená cibulka, najemno nakrájený kousek salámu (dietní, šunkový, nebo třeba i vysočina), 1 uvařené a nadrobno nakrájené vajíčko, sůl (nebo ještě lépe vegeta), pepř dle chuti. V sezóně možno přidat čerstvou nakrájenou pažitku. Zamíchat, namazat na čerstvý chleba…a zapít nejlépe bílou kávou. Mňam!

elektrikář

Jako základ na obložené topinky používám rozhudu, navrch oblohu se šunky sýra kyselé zeleniny.2, pomazánku z olejovek,tvarohu cibulky a koření.3 Konzerva drceného tuňáka. cibulka a kys. zalenina kečup hořtice a trochu majonézy.4. Ro­zemelu salám,kyselou zeleninu, cibuli.Přidám nakrájená vejce na tvrdo, hořtici, trochu kečupu osolím opepřím trochu oleje. Posypu strouhaným sýrem.
Doplňuji:
5. Strouhaný sýr, tavený sýr, majoneza a česnek.