Avatar uživatele
Kepler

Máte někdo přímou nebo zprostředkovanou zkušenost s mechanickými akumulátorovými zametači?

Mám celkem malý byt a nechce se mi kvůli tomu kupovat vysavač. Případně jaký byste mi doporučili?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? redy, Seznam.cz, rouzi před 2766 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Kartáč sbírá mechanické nečistoty velmi dobře. Na prach bohužel nedosáhne.
Ten vysavač , byť nějaký malý, vám bude chybět.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Mám zprostředkovanou. Soused takový používá ve své vile, vidím to a slyším. Žije tam sám a je to skutečný prajzák tělem i duší, prostě skromný člověk. Žárovkami vůbec nesvítí, to má lampu na olej a čurat chodí i v mrazu ven do kanálu, aby se nesplachovalo. Ale k tomu mechanickému smetači- když slyším ty slova, co z něj padají vždycky, když „vysává“, tak bych to zařízení nechtěl ani zadarmo! To je hotový koncert veškeré češtiny, kromě hovorové!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Cenobita

Nemám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Možná se přikloním k obyčejnému mechanickému zametači, i když ty akumulátorové mívají i odsávání, ale asi to nebude bůhví jak účinné. Akumulátor taky dlouho nevydrží a nový stojí dost peněz. Pamatuju se na takové zametače ještě za socíka, ale ty za moc nestály. Doufám že ty dnešní jsou dokonalejší.

před 2766 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Princip je stejný, jenom nyní jsou poháněny elektromotorkem. Mají tedy mnohem vyšší otáčky kartáče.

před 2766 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jo, princip je asi stejný. Ale jak jsem tak viděl na netu, i ty obyčejné mechanické mají třeba i tři kartáče + 2 gumové lepivé válečky, případně i další vychytávky, takže by měly být teoreticky lepší, než ty prehistorické, co ještě pamatují Husáka. Možná že ten Zjentkův šetřivý soused má právě takový a tak nadává jako dlaždič. No fakt by mě zajímalo, jak jsou na tom ty dnešní.

před 2766 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Včerejší či dnešní… tak se na to podívejme trochu fyzikálně- síla = výkon. ;)

před 2766 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek