Avatar uživatele
annas

Máte někdo podobnou zkušenost s orchidejí?

Na orchideji mně vyrašil výhon. Zakládá na květy, ale místo růstu vzhůru, směřuje vodorovně do prostoru. Je dost tuhý, takže snaha o narovnání je zatím marná.
Jde něco s tímto výhonem udělat, až ještě víc povyroste? Nebo se mám s tvarem smířit?
Děkuji.
Doplňuji:
Nechci přírodě poroušet, jen se ptám. Jsem ráda, že orchidej pokvete, ale mám obavy, aby se květ neulomil, protože se kolem kytky chodí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? quentos, vagra, kapka, Andělé, johana 56, fcoop, Pájo, Illines před 4463 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Vzhledem k tomu, že každý druh roste jinak, smířil bych se s přirozeným růstem a čekal na finále bez dalších, umělých věcí 🙂
Zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
veruska

vážená paní,nevím proč chcete poroučet přírodě,mně orchideje nejdou tak bych byla vděčná za jakýkoliv kvítek
a nejde v tom případě za světlem?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Andělé

Annas,jdeme ted s dětmi k mamce,tak se jí zeptám,jestli bude vědět. Kytičky má také ráda,hodně jich pěstuje,i orchi­dej.Přijdeme až večír,ale určitě sem do diskuze napíšu.
Třeba bude někdo vědět dříve,než napíšu,ale i tak sem napíšu,jak jsem pochodila…:-)

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Dobře, Andělé. Možná se budu muset s tvarem smířit, ale třeba se mamce stale něco podobného.

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Annas,tak mamka mi řekla,že je dobré ji nechat růst tak,jak je. Nevím,jestli Vám to pomůže…

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Andělé, stačí. Jen mě to překvapilo. Navíc, květ trčí do prostoru, kolem běhají vnuci, proto musím myslet na to, abych vždy květináč přemístila. Navíc i já jsem „kopyto“…

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Annas,rozumím Vám,také by mě to překvapilo a bylo kvůli dětem nepříjemné…
Škoda,že jsem moc neporadila…

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Annas, orchideji nebude dělat dobře ,když ji budeš pokaždé přemísťovat /ráda shazuje květy při přemísťování/.Najdi ji stálé místo a uvidíš odvděčí se ti bohatým a dlouhým kvetením.

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Hanulko, jak asi dlouhým? Kolik metrů směrem do středu obýváku? 😁

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

kapko vím, žes to myslela v legraci:D:D…bylo myšleno dlouhodobým kvetením

před 4463 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek