annas

Máte někdo podobnou zkušenost s orchidejí?

Na orchideji mně vyrašil výhon. Zakládá na květy, ale místo růstu vzhůru, směřuje vodorovně do prostoru. Je dost tuhý, takže snaha o narovnání je zatím marná.
Jde něco s tímto výhonem udělat, až ještě víc povyroste? Nebo se mám s tvarem smířit?
Děkuji.
Doplňuji:
Nechci přírodě poroušet, jen se ptám. Jsem ráda, že orchidej pokvete, ale mám obavy, aby se květ neulomil, protože se kolem kytky chodí.

Nejlepší odpověď
www

Vzhledem k tomu, že každý druh roste jinak, smířil bych se s přirozeným růstem a čekal na finále bez dalších, umělých věcí 🙂
Zkušenost

Další odpovědi
veruska

vážená paní,nevím proč chcete poroučet přírodě,mně orchideje nejdou tak bych byla vděčná za jakýkoliv kvítek
a nejde v tom případě za světlem?

Andělé

Annas,jdeme ted s dětmi k mamce,tak se jí zeptám,jestli bude vědět. Kytičky má také ráda,hodně jich pěstuje,i orchi­dej.Přijdeme až večír,ale určitě sem do diskuze napíšu.
Třeba bude někdo vědět dříve,než napíšu,ale i tak sem napíšu,jak jsem pochodila…:-)

annas

Dobře, Andělé. Možná se budu muset s tvarem smířit, ale třeba se mamce stale něco podobného.

Andělé

Annas,tak mamka mi řekla,že je dobré ji nechat růst tak,jak je. Nevím,jestli Vám to pomůže…

annas

Andělé, stačí. Jen mě to překvapilo. Navíc, květ trčí do prostoru, kolem běhají vnuci, proto musím myslet na to, abych vždy květináč přemístila. Navíc i já jsem „kopyto“…

Andělé

Annas,rozumím Vám,také by mě to překvapilo a bylo kvůli dětem nepříjemné…
Škoda,že jsem moc neporadila…

hanulka11

Annas, orchideji nebude dělat dobře ,když ji budeš pokaždé přemísťovat /ráda shazuje květy při přemísťování/.Najdi ji stálé místo a uvidíš odvděčí se ti bohatým a dlouhým kvetením.

kapka

Hanulko, jak asi dlouhým? Kolik metrů směrem do středu obýváku? 😁

hanulka11

kapko vím, žes to myslela v legraci:D:D…bylo myšleno dlouhodobým kvetením