Avatar uživatele
Deli

Máte někdo osobní zkušenost s dyslexií/dys­grafií?

Bojujete jen s českým jazykem (pravopisem) nebo i s jazyky cizími (němčina, angličtina)?
Je pro vás hodně obtížné se je naučit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr před 4697 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

měl jsem takovéhoto spolužáka na gymnáziu. Skutečně bojoval nejen s češtinou, ale i s angličtinou a němčinou, v obojím měl co dělat, aby nepropadl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Zkušenosti mám,vnučce je ale teprve pět let.Takže se teprv učí výslovnost a zvládat kreslení a pod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Valky

Takových lidí je opravdu čím dál víc… Měla jsem spoustu takových spolužáků a dneska už jim učitelé dělají výhody… píšou jen púlku diktátu, jen pár příkladů při testech z matiky.. Takže už to pro ně není taková tíha jako za minulého režimu, kdy jim každý jen říkal, že jsou hloupí… Einstein byl taky dyslektik a co dokázal.. :)
Btw. já žádnou takovou poruchu nemám, s českým jazykem jsem nikdy problém neměla, ale na cizí jazyky jsem úplně nemotorná a nedokážu se je naučit a pochopit je… Takže nemusíte mít poruchu pozornosti učení, aby jste se nedokázali naučit cizí jazyk… Stačí, když Vám chybí ty pravé buňky :) Přítel umí Anglicky, jako by se s tím narodil, dokonce lépe, nežli česky, výborně německy a teď se dal na španělštinu.. Za to bych vraždila… :D (On je bohužel ale ten „trapný“ typ, že na co sáhne, to mu jde.. :o// ) :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek