Deli

Máte někdo osobní zkušenost s dyslexií/dys­grafií?

Bojujete jen s českým jazykem (pravopisem) nebo i s jazyky cizími (němčina, angličtina)?
Je pro vás hodně obtížné se je naučit?

Nejlepší odpověď
quentos

měl jsem takovéhoto spolužáka na gymnáziu. Skutečně bojoval nejen s češtinou, ale i s angličtinou a němčinou, v obojím měl co dělat, aby nepropadl.

Další odpovědi
dědapetr

Zkušenosti mám,vnučce je ale teprve pět let.Takže se teprv učí výslovnost a zvládat kreslení a pod.

Valky

Takových lidí je opravdu čím dál víc… Měla jsem spoustu takových spolužáků a dneska už jim učitelé dělají výhody… píšou jen púlku diktátu, jen pár příkladů při testech z matiky.. Takže už to pro ně není taková tíha jako za minulého režimu, kdy jim každý jen říkal, že jsou hloupí… Einstein byl taky dyslektik a co dokázal.. :)
Btw. já žádnou takovou poruchu nemám, s českým jazykem jsem nikdy problém neměla, ale na cizí jazyky jsem úplně nemotorná a nedokážu se je naučit a pochopit je… Takže nemusíte mít poruchu pozornosti učení, aby jste se nedokázali naučit cizí jazyk… Stačí, když Vám chybí ty pravé buňky :) Přítel umí Anglicky, jako by se s tím narodil, dokonce lépe, nežli česky, výborně německy a teď se dal na španělštinu.. Za to bych vraždila… :D (On je bohužel ale ten „trapný“ typ, že na co sáhne, to mu jde.. :o// ) :D