Džanička

Máte někdo nějaký velice dobrý recept na lívance?

Doplňuji:
Milá panenko,dnes jsem k večeři dělala ty Vaše lívance,a musím Vám teda napsat,že jsou opravdu vynikající,všem moc chutnaly,nejvíc dětem,namazala jsem je jahodovým tvarohem,no prostě mňam,mňam..Určitě je budu dělat častěji,moc děkuji,až budu zase někdy potřebovat,věřím že mi zase poradíte.

Nejlepší odpověď
panenka

Kynuté lívance
1/2 l mléka,
1 vejce,
1 lžíce cukru,
sůl,
20 g droždí,
hladká mouka.
máslo na pomazání,
sypání – skořice s cukrem,
mletý mák s cukrem.
Postup
Z uvedených surovin zaděláme řídké těsto – o něco hustší než palačinkové a řidčí než na bramboráky – a necháme vykynout na teplém místě.Pánev na pečení pomažeme peroutkou tukem a lijeme malé lívance a zvolna pečeme. Začnou se tvořit bubliny. Když je těsto i na horní straně netekuté obrátíme a chvilku pečeme z druhé strany.

Pečené lívance potíráme rozpuštěným máslem a sypeme sypáním.
V létě jsou moc dobré s ušlehanou šlehačkou smíchanou s jahodami nebo borůvkami.

Doplňuji:
Nemáte zač Džaničko ráda jsem vám pomohla.Tento recept na LÍVANCE mám od své Babičky a souhlasím s vámi že je vynikající.

Další odpovědi
oskar

Byla by jste tak hodna a pozvala mě někdy ja totiž livanečky zbožnuji.Děkuji.