bara32101

máte někdo něak osvědčení recept na koláč?

Radši bez alkoholu ale když tam bude jenom kapka tak to nevadi

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus ty domažlické,ty bývají jedny z nejlepších v českých zemích
http://www.mi­mibazar.cz/re­cept.php?id=77648

Další odpovědi
Roman71

Dělám takovou ověřenou koláčovou rychlovku:

2,5 – 3 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
1 hrnek mléka (i více podle hustoty těsta)
1 kypřící prášek do pečiva (může být i do perníku)
1/2 hrnku oleje
1 – 2 vejce

Vše v míse důkladně zamícháš a naliješ na vymazaný a moukou vysypaný plech. Dáš péct na 180°C do trouby. Propečenost zkontroluj po 20 minutách propíchnutím špejlí. Nepotáhne-li se za ní syrové těsto, je dokonáno :)

Dle chuti je možné tekuté těsto před nalitím na plech rozdělit a do části zamíchat kakao, nebo jím těsto posypat před vložení do trouby :)

Dobrou chuť!

suaeda

Běžně používám těsto, které uvedl „Jugar“ v odkazu. Pouze namísto oleje dávám rozehřáté máslo a ze zbytku másla po přidání mouky a cukru dělám žmolenku. Těsto dělám o něco „volnější“ (řidší) a je dobré jej při kynutí 1–2× je srazit. Těsto je vláčnější (tzv. nadejchanější). Po vykynutí jej rovnou roztáhnu rovnoměrně na pekáč. Jako náplně dávám např. zavařené meruňky z kompotu.
Tento postup mi naučili pekaři, když jsem u nich byl na brigádě.
Doplňuji:
Zapomněl jsem dodat. Pokud se dává jako náplň kompotované ovoce (bez šťávy) je vhodné připravené těsto na pekáči rovnoměrně trochu posypat jemnou strouhankou. Potom teprve přidat ovoce.

briketka10

tu podle Romana71 dělám, když je bída :),
někdy přidám kompotovaný švestky..
a ten koláč nám pekla babička na velkej
plech s meruňkama na Moravě skoro každej
den, ale dodnes ho mám ráda, pěkně kynutý
těstíčko mňam 😁

kentán

výborný a ještě k tomu zdravý:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wNfTWg2xqTk&in­dex=2&list=PLsCky­EYp1CbJfva9ZI­ClJiOS5itj5QB3y

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wNfTWg2xqTk&in­dex=2&list=PLsCky­EYp1CbJfva9ZI­ClJiOS5itj5QB3y