Pokročilý

Máte někdo fobii nebo strach ze tmy, jak proti tomu bojujete?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Buď navštívit psychologa, nebo se snažit čelit tomu sama. Nejlépe tak, že sama budu chodit do tmavých míst, překonat ten strach, a logicky si zdůvodňovat, že mi nic nehrozí. Takto jde strach ze tmy zbavit i děti.

Další odpovědi:

Stříbrný

Já ani ne tak moc ze tmy jako z "příšer", které by v tý tmě mohly být =D. Uklidňuje mě tikaní hodin nebo když má někdo hlasitě puštěnou TV.

Zlatý

Tmy není potřeba se bát,tma ještě nikomu neublížila.Tma je naopak bezva skryje všechny nedostatky.Bát se mužem jenom člověka to je nejzákeřnější tvor na této planetě.

Pokročilý

Já usínám při zapnutý televizi. Částečně je vidět a mám jí nastavenou tak aby se mi třeba o půlnoci vypnula a to už spím :)

Pokročilý

Tu fobii znám. Manželce zemřel otec a u nich doma se zapínala v noci televize, u nás doma pro se změnu zapínal plynový kotel sám od sebe. Vypnutí plynového kotle zůstalo na mne. Pomáhá meditace - přeprogramování (opatrně), nebo psycholog (doporučuji), jinak se to bude vracet. Jsou věci, které náš mozek prostě nezvládá.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi/

Pokročilý

Jj, to znám moc dobře už odmalička. Trochu to zmírnilo přestat seldovat horory (i když je mám ráda). Dřív jsem mívala v pokoji televizi, tak jsem usínala u ní. Teď žádnou nemáme. Musím spát tak, abych měla blízko ke světlu (když potřebuji v noci na wc). Když je přítel doma, tak je to v pohodě, ale když jsem doma sama, tak musím jít do postele s notebookem (TV nemáme) a pustit si nějakou komedii nebo pohádku a u toho usnout. Ntb se pak vypne sám...
Jak proti tomu bojuješ Ty? Kdyžtak mi můžeš napsat i maila. Docela ráda bych si o tom pokecala :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.