AndreiRanger

Máte někdo energie od Bohemia Energi?

Zdravím, bohužel se moji milí prarodiče nechali „ukecat“ na levnější energie od této firmy a teď mají poměrně vysoké doplatky, chtěl bych vědět, jestli je tu někdo, kdo má stejný problém – vyšší doplatky než obvykle?

Nejlepší odpověď
annas

Máme. Nemůžu si stěžovat. My platíme méně než u ČEZu. Odebíráme od této firmy i plyn.
Zřejmě má babička stanovené nízké zálohy.

Další odpovědi
cukrar

Já jsem k nim přešel, páč jsou levnější jak můj dodavatel před tím. Vyšší doplatky ale nejsou vinou dodávající firmy.
Zjistěte spotřebu jakou mají rodiče, vezměte excel a počítejte…

Nejsem zaměstnanec žádné energetické firmy.

Gstok

Dobrý den, my když jsme k Bohemce přecházeli tak jsme z počátku dopláceli, ale nyní už nám co rok také vracejí. Odebíráme jak plyn tak elektriku. Nyní jdou i ceny dolů, tak se vaši prarodiče určitě též dočkají přeplatků.

Mikos

A nezačli topit vaši dřív? U nás to tak jednou bylo, že stařící končili topit někdy v květnu a pak začínali topit znova skoro už na koci srpna, takže výše jejich záloh jim to nestačila pokrýt a po sezóně tím pádem následoval nedoplatek. Ale tak naštěstí jsme věděli čím to bylo, takže jsme to firmě nemohli zazlívat. Nicméně nám pak BE pomohli nastavit novou výši záloh, které to měly bez problému pokrýt. Takže jsme jim za tento help vděčni.

Ginery

S doplatky jsme se zatím nesetkali, takže nemohu soudit. Každopádně manžel si co měsíc hlídá spotřebu zda jim vše sedí a nevodí nás za nos. Zatím ale vše jak má být a Bohemia energy se nám prokazuje jako seriozní firma.

danos

Při nejmenším je to hodně zvláštní že vašim prarodičům vzrostla cena, protože co mám zatím s bohemia energy zkušenosti já, tak hlavně ceny se mi podstatně snížili, zkuste se mrknout na jejich spotřebu jestli je pořád stejná…

Matejsek

tak to mě docela překvapuje, protože já to mám s nimi naopak.vycházím mi to u nich líp než jinde a ségra říkala, že u nich taky dost ušetřila. takže my jsme s nimi spokojení…

kikina25

To bude jak říká p. Cukrář, že mají moc nízko posazený zálohy. Nás taky varovali , aby jsme to s tou úpravou moc nepřehnali a pak se naopak nedivili, že by jsme dopláceli. Chce to nejdřív počkat na první vyúčtování a když je pak přeplatek tak to podle nějak tak nějak zkorigovat. Mluvím z vlastní zkušenosti a zálohy nám vychází akorát, což je fajn.