annas

Máte nějaký zážitek z brigád?

Otázka nejen pro ty, kteří se zúčastňovali školních brigád, sklízeli brambory, řepu, česali chmel, chodili na praxi do průmyslových podniků atd.
Třeba i ti mladší si na něco vzpomenou.

Nejlepší odpověď
anonym

Chmelová brigáda. Hospoda,je večer a místní dělají uprostřed místnosti místo.Doprostřed dávají víčko od ešusu s pivem.
Přichází ježek,přidupe,bles­kově se ožere a odchází.

Další odpovědi
quentos

napsal jsem o nich dokonce i několik povídek ;{D> zejména brigáda v kovošrotu v fě Safina v Brně byla fraška už sama o sobě, o literárním zpracování ani nemluvě. Než bych se tu nevýstižně rozepisoval, raději hodím odkaz na celou svou povídku (ten níže v kolonce zdroj). Jinak další fraška se odehrála v pekárně – rovněž jsem ji zpracoval:
www.anglista.blo­guje.cz/825550-c-pakarna-v-pekarne.php

Zdroj: anglista.blogu­je.cz/711504-lxxiv-nekdo-nasrot-nekdo-kovosrot.php

anonym

na skole jsem byla na bramborove brigade,odpoledne kdyz jsme koncili kazdy nesl ten svuj kyblik na vysipani na korbu auta,jenze jsme museli prejit jeste jedno pole,jedna spoluzacka se dost loudala nikdo ji nemel rad porad jsme kvuli ni za neco dostavali servano,no a ta sla jako posledni,na poli byly jeste kravy,jedna kni sla,a kdyz od nasi spoluzacky odstopila smali jsme se az jsme breceli,ta krava ji poscala,byl to dobry trest

Bumbes

Ve třeťáku jsem byl z bramborové brigády vyloučen pro „opilství“ našeho učitele.
Bylo MS v hokeji, tak jsme večer seděli a fandili v hospodě u TV, a jako správní plzeňácí popíjeli zlatý mok. Přisedl si k nám „zafandit si“ i náš učitel. Jelikož cucal pívo jako malinovku, začal jsem ho hecovat slovy: „chlastáme za hokejisty!“ a přiťukáváním. Dopadlo to dle očekávání … nalil se jak žok. Velmi „veselého“ jsme ho museli pracně odvést na ubytovnu. Nemusím snad ani popisovat tu estrádu co po cestě tropil (a nejen estrádu).
Druhý den jsem balil ruksak a jel domů, prý pro opilství … docela mne potěšila skutečnost, že jsem přišel o 14tidenní běhání po poli po kotníky v bahně.
Nakonec jsem měl 14 dní prázdniny, nebude přece nikdo otevírat školu kvůli jednomu studentovi.

FOG

Chmelova brigada a po praci jsme se spoluzakem nasbirali spousty sneku po desti,protoze je tam nekdo mistni vykupoval.Dalsi den se on „hodil jako marod“ a sel je zpenezit.
Uz jsem se tesil na nejake ty „denky“,ale muj spoluzak a kamarad je po ceste propil v hospode. A toz tak.