Avatar uživatele
gecco

Máte nějaký zavedený postup (rituál), který za dané situace provedete téměř bez uvažování?

Pro ilustraci – mám poněkud ´problém´ lidi, které znám (poznám obličej), ale nepotkávám často, zařadit. Takže jsem si navykl automaticky pozdravit každého, koho potkám – a je mi povědomý.
A před nějakou dobou jsem docela ´dožraně´ (všude lidí, fronty, tlačenice…!) nakupoval v super-hyper a když jsem si šel nechat zvážit zeleninu, potkal jsem evidentně známý xicht – tak jsem ho pozdravil.
Až po chvíli jsem si uvědomil, že to su já – v zrcadle…
No – přál bych vám vidět obličej té holky, která obsluhovala váhy (dodneška se při té vzpomínce uřehtnu)…
😉
Doplňuji:
Takový ´rituál´ jsme měli i na kolejích (VŠ, ne na železniční trati).
Kdo přišel na pokoj poslední (večer), natočil vodu do velkého plecháčku a postavil jej jednomu klukovi k posteli.
Ten (druhý) měl ráno za úkol do plecháčku strčit ponorný vařič (kdeže byly rychlovarné konvice) a zapnout jej – aby byla voda na ranní kafe vroucí dřív, než my musíme otevřít oči.
Jednou jeden přišel nikoli ve stavu rozumném a postavil tomu druhému k posteli plecháček prázdný.
Druhý kolega ovšem nezklamal – vložil ponorák a zapnul jej…
Po chvíli se ozvala rána a z ´vybuchlého´ ponoráčku se na nás snesl písek z rozdrcené keramiky spirály.
Tak rychle jsme ani do té doby, ani od té doby, nevstávali…
😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě

Upravil/a: gecco

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? anonym, kapka, dědapetr, briketka10, gagaga, marci1, Lamalam, Vašekva, Agneta, anonym, zzzlatokopka před 3324 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

Odpoveď byla označena jako užitečná

ano

za najdramatickejše asi považujem dennodenné ranné tituály (presnejšie povedané vstávacie rituály) – nebudem to podrobne rozoberať, ale je to proces štartovania atómového reaktora – žiadna časť predpísaného poradia sa nesmie vynechať, inak je zle. po dvoch hodinách som už celkom vľúdny človek, ale to nahadzovanie hardvéru je celkom dramatické.

potom sú tu týždenné rituály posedení, mesačné rituály uzávierok, ročné rituály rôznych sviatkov.

niektoré má rád, iné menej.

z tých obľúbených spomeniem čakanie na burčiak a potom jeho konzumáciu.
z tým menej obľúbených tie rituály návštev mŕtvych – z toho sa snažím vždy vyvliesť ťažkou chorobou, nečakanou potrebou odletieť do vietnamu, južnej ameriky, proste kamkoľvek či hrozbou neprístojného správania (vždy neúspešne).

;-Q

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

ano

vstáváme s kočičákem a pouštím rádio Beat
jdu k lednici ohřeju mu žrádlo..
otáčím se v kuchyni, tak nějak automaticky
on sedí a čeká ani už nevyskočí, jak je tlustej :)
musím mu pomoct nahoru k misce baští vedle
dřezu..
sobě uvařím kávu a zapálím si cígo
pak žhavím noťas :))

rituál jeden mám, když jdu po městě sleduju
ve výlohách mou figuru, jak jsem nakydla : /

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

jiné

Takovéto určitě ne ale mám celou řadu jiných, které nikdy neopominu. Například piji kávu jen ze skla a vždy si při ni zapálím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

ano

Ano, když se vidím v zrcadle, vypláznu na sebe jazyk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

ano

Život je plný rituálů…už jen proto, že je cyklický: den a noc… „ranní rituál“…atd.:DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nazdar Bazar

ano

Stejný jako briketka, zapínám rádio Beat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

nikdy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hawajka

jiné

Doplňuji:
My když píšeme test, tak si vždycky dám podp apír učebnici tu z který píšeme test, protože si říikám, že z té učebnice mi naskočí správné iodpovědi :D

Upravil/a: Hawajka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

ano

otočím se skoro za každým autobusem, který kolem mně projede.. je to takový můj divný zlozvyk..
Doplňuji:
abych si ho prohlédla

Upravil/a: Luxx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

výjimečně

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Luxx → mají hezky zadky…
😉
Já se takhle otáčím za holkama…
;-DD

před 3324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luxx

zadky, boky a aj předky ;)

před 3324 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek