marjas

Máte nějaký tip na kvalitní, ale levné dioptrické brýle?

Již několik let nosím kontaktní čočky, ale nyní mi moje doktorka doporučila na čas změnu, že to očím udělá dobře. Problém je v tom, že finančně na tom nejsem tak, abych si mohla dovolit nějaké moc drahé brýle, ale zase mám strach si koupit nějaký levný „krám“, který by mi mohl oči ještě nějak zhoršit. Na netu jsem už druhý den a pořád jsem nenašla nic, co by mi vyhovovalo. Děkuji za každou radu nebo zkušenost.

Nejlepší odpověď
Lakeysha

já teda nevim, já si čočky nekupuju právě proto, že vyjdou daleko dráž než brýle…a taky nevim, jak si můžeš kupovat brýle přes internet…si přeci musíš vyzkoušet, jestli ti sedí a sluší, ne? já každopádně vždycky brýle kupuji v maloobchodních optikách. Všechny ty Eiffely a podobné nepohodlné podniky produkují brýle stejných serií (často vidim stejný brýle obden na někom jiným) a strašně předražené k tomu. A co se týče kvality, tak cena skel se odvíjí obvykle od přidaných vlastností…nap­říklad jestli chceš plastový, antifeflexní a tak, ale koupit si obyčejný skleněný ti oči určitě nezhorší. Jen budou na frňáku těžší a nebudou tak uživatelsky vychytaný. Moje základní rada? Kašli na net a projdi se po nějakým městě.

Další odpovědi
verka

Čočky jsou každopádně dražší. Ale fakt to chce zajít do Optiky. Záleží také na tom, jakou máš vadu. Tam zřejmě cenu neřešíš, ale chceš levnější obrubu? Jsou jich celé regály. Máš také možnost využít slevu pojišťovny, není to moc, ale nezapomeň na to.

Ivana85

Já jsem si kupovala brýle přes eshop www.bryle-obroucky.eu, mají i kamenou prodejnu v Brně, takže pokud máš možnost, tak si brýlky můžeš i vyzkoušet. Mám s nima dobré zkušenosti a splňuje to požadavek, že jsou kavlitní, ale přitom ne předražené.