Pokročilý

Máte nějaký tip na krémy do dortů?

Chystám se dělat poprvé dort a potřebovala bych nějaký dobrý světlý krém. Na internetu jsem hledala, ale zatím mi zatím žádný nepadl do oka, tak se chci zeptat i tady. Máte nějaký tip na světlý krém do dortů? Pokud ano, pište prosím i na kolik kg je krém, potřebovala bych nejvíc 1,500kg

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak např. :

250 ml mléka+1lžíce hrubé mouky+1lžíce solamylu uvařit za stálého míchání na hustou kaši,nechat vychladit.

20dkg cukru+20dkg másla+2 žloutky našlehat a po částech vešlehat vychladlou kaši.

Ale je to recept tak na 1/2 kg dort,takže musíš množství surovin ztrojnásobit!
Ještě promazávám rybízovou,brusinkovou nabo višňovou marmeládou.

Další odpovědi:

Mám dost různých receptů,ale pro začátečnici bych radila úplně ten nejznámější s pudinkem a máslem.Já už ho dělám od oka,ale přesná gramáž je i na internetu.Mám ho vylepšený-používám smetanový pudink Dr.Oetker,který vyšlehám s cukrem a rumem a pak postupně zašlehám máslo.

Stříbrný

U nás se dělal žloudkový kém. 2 žloudky se svařily ve vodní lázni s trochou mléka,. 2 lžíce hladké mouky a hrnek mléka a cukrem cc 100g se svařilo na kaši možno přidat slazené kondenzované mléko v tom případě méně cukru trochu rumové tresti a vše se postupne zašlehalo k 250g másla. Povrch se nazdobil pomocí cukrářského sdáčku.Plát piškotu se potřel rybízovou matmeládou složil a potřel krémem množství bylo na1 dort. Krém se může dochutit karamelem a opraženými a umletými oříšky V těchto případech se nedávala marmeláda ale zdobilo ušlehanou smetanou.

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Až budeš mít ten krém hotový v tom množství 1500 kg dej vědět přijedu ochutnat, jistě ti nějaký zbude, Přeji dobrou chuť

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 842
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.