Monyszek

Máte nějaký tip na krémy do dortů?

Chystám se dělat poprvé dort a potřebovala bych nějaký dobrý světlý krém. Na internetu jsem hledala, ale zatím mi zatím žádný nepadl do oka, tak se chci zeptat i tady. Máte nějaký tip na světlý krém do dortů? Pokud ano, pište prosím i na kolik kg je krém, potřebovala bych nejvíc 1,500kg

Nejlepší odpověď
hanny 2

Tak např. :

250 ml mléka+1lžíce hrubé mouky+1lžíce solamylu uvařit za stálého míchání na hustou kaši,nechat vychladit.

20dkg cukru+20dkg másla+2 žloutky našlehat a po částech vešlehat vychladlou kaši.

Ale je to recept tak na 1/2 kg dort,takže musíš množství surovin ztrojnásobit!
Ještě promazávám rybízovou,bru­sinkovou nabo višňovou marmeládou.

Další odpovědi
studium

Mám dost různých receptů,ale pro začátečnici bych radila úplně ten nejznámější s pudinkem a máslem.Já už ho dělám od oka,ale přesná gramáž je i na internetu.Mám ho vylepšený-používám smetanový pudink Dr.Oetker,který vyšlehám s cukrem a rumem a pak postupně zašlehám máslo.

elektrikář

U nás se dělal žloudkový kém. 2 žloudky se svařily ve vodní lázni s trochou mléka,. 2 lžíce hladké mouky a hrnek mléka a cukrem cc 100g se svařilo na kaši možno přidat slazené kondenzované mléko v tom případě méně cukru trochu rumové tresti a vše se postupne zašlehalo k 250g másla. Povrch se nazdobil pomocí cukrářského sdáčku.Plát piškotu se potřel rybízovou matmeládou složil a potřel krémem množství bylo na1 dort. Krém se může dochutit karamelem a opraženými a umletými oříšky V těchto případech se nedávala marmeláda ale zdobilo ušlehanou smetanou.

elektrikář

Až budeš mít ten krém hotový v tom množství 1500 kg dej vědět přijedu ochutnat, jistě ti nějaký zbude, Přeji dobrou chuť