NonClockwork

Máte nějaký tip na krásná místa pro výlet v oblastech MS, Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kra­je?

Nejlepší odpověď
annas

Našla byste něco v archívu, nedávno byl dotaz na Olomoucko.

Nejlepší bude, když se podívá do portálu turistika.cz, zadáte kraj a můžete si vybrat.
http://www.tu­ristika.cz/

Olomoucko – moje odpověď
Zřejmě pojedete autem. Navštivte Olomouc, je hodně památek v centru města, nedávno jem je někde vyjmenovávala. Můžete zajet na nejbližší výletní a poustní místo í Svatý Kopeček – zoo a chrám.

Jinak z Olomouce směrem na severozápad směrem na Litovel, minete hanácký skancen v Příkazích. V okolí Litovle můžete í navštívit muzeum v Cholině muzeum tvarůžků v Lošticích, jeskyně Mladeč, Javoříčko, hrad Bouzov, arboretum Bílá Lhota, zámek Úsov. Nedaleko je obec Náměšť na Hané – zámek a hrad, 4 km dál zámek Čechy pod Kosířem, lázně Slatinice.

Směrem z Olomouce na opačnou stranu jsou památky jen ojedinělé.

Šumpersko – lázně Velké Losiny – termální koupaliště, muzeum papíru zámek, odtud do Jesníku či Jesníků – túry – vyhledeje si trasu. Zážitkem je vidět přečerpávající elektrárnu Dlouhé Stráně.

Další odpovědi
Drap

Moravský kras, Beskydy, Kroměříž, Svatý kopeček......­.............všu­de je hezky, jen se umět dívat.