JájsemRaibek

Máte nějaký návod na to, aby voda v jezírku byla čistá bez použití nějakých lahviček?

Vím, že prodávají různé roztoky, které se přidávají do vody v jezírku, ale to nechci. Neznáte nějaký návod jak docílit čistoty vody bez těchto přídavků různých látek? Např. vložení (já nevím třeba stříbrnélžičky, měděný kabel apod.).

Nejlepší odpověď
arachis

Tak to záleží na tom,co v jezírku je,pokud jen rostliny,je to jednodušší,pokud i ryby,je to marnost.Asi nejvíc by pomohlo větší průtokové čerpadlo s filtrem nebo přepádové komory s pískem a podobně,pokud je to jezírko velké.
http://www.oase-filtrace.cz/zah­radni-jezirka/vodni-rostliny-do-jezirka

Další odpovědi
gecco

Dostatečně ji provzdušňovat a filtrovat, pokud možno ji nenechávat příliš prohřát.
😉

anonym

Žabí pulci to uměj:
http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/okrasna-zahrada/zabi-pulci-zbavi-zahradni-jezirko-ras-lepe-nez-chemie/
Bublání vám nepopmůže.Je potřeba dosáhnou biologické rovnováhy.Třeba sláma je dobrá na řasy.Hodně rostlin s velkým množstvím kořenů,mírně okyselit vodu rašelinovým výluhem,minimální množství ryb a když voda začne zelenat,být trpělivý a vodu neměnit.Tím dodáte další fosfáty a to je krmivo pro řasy.