lllinda

Máte nějaký nápad na scénku na akademii, když tématem je „probudím se v 60. letech“?

Nejlepší odpověď
annas

Můžete použít plastové lžičky, talíře; éra malých hudebních divadel – např. Semafor, Rokoko, swing Gustava Broma, Beatles, dlouhé vlasy u mužů v 60. letech (u nás zákaz), hippis, džíny, u žen drdoly, příčesky, minisukně, začínal Karel Gott, Eva Pilarová, W. Matuška, tanec twist, beat, první televize atd.

To mně napadlo, co se objevovalo v 60. letech.

Další odpovědi
led

Dopĺňam k zoznamu od annas:
Studená vojna, Berlínsky múr, objavovanie vesmíru ľudskými posádkami, Karibská kríza – krôčik od vypuknutia 3.svetovej vojny, Pražská jar a „oslobodenie Československa od hrozby demokracie“ a počiatok „normalizácie a dočasného umiestnenia sovietskych jednotiek“ na našom území, vznik striptýzových scén Praha-Brno-Bratislava (pre verejnosť), prvé svetové muzikály v československých divadlách – v ktorých sa ešte kládol dôraz na skutočné umenie a všestrannosť hercov a nie na krytie technickými efektami a pozlátkami…
Doplňuji:
Ak by sa súčasný človek prebudil v čase 60tych rokov, záleží od času 60–65, 66–68,68–70, v ktorom z týchto období.
scénky:
1 – Prebúdzam sa do rozjasanej spartakiádnej Prahy 1960
2 – utekám vítať 1.kozmonauta Gagarina v našich uliciach
3 – S hrôzou sledujem ako sa vyvine konflikt v Karibiku, trénujem obranu pred jadrovým napadnutím
4 – stojím v rade pred Tuzexom majú džinsy, ozaj, nemáte niekto Bony, po čom dnes idú?
5 – Vítame Dubčeka
6 – Ruské tanky idú! Zhromaždenie ľudí okolo tankov: Prečo ste tu, my vás nechceme! Ra-ta-ta-ta (streľba), utekajme rýchlo preč…
a tak ďalej…

Agneta

Doporučila bych scénku nepolitickou, z denního života, použít tehdejších „frází“ – nejlépe něco diametrálně odlišného od dnešní doby, a dále pak „pastvu pro oči“, jak o tom píše annas :D

Mirdas

Zajímavé bude hnutí hippies.

kelley

A probudíte se na západ nebo na východ od Rozvadova ? 🙂

PetrXY

Hlavně by oblečení mělo být barevně pestré, to tehdy také „frčelo“.

led

Agneta, to všechno, co píše annas i co píšu já, byly tehdejší léta. Tak jak móda, umění i plasty jež dodali soudruzi z NDR, to všechno bylo taky úzce a neoddělitelně převázáno s tehdejší politikou ve dvoubarevnem světě.