ReHu

Máte nějakou zkušenost s osobou blízkou za volantem, která „spáchala“ přestupek?

Doplňuji:
Myslela jsem, jestli někdo nevíte, jak formulovat dopis, když máme fotografie a popsání přestupku – překročená rychlost, je vidět, že já neřídím, ale auto je mé.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Napsal bych něco ve smyslu nesouhlasu s uvedeným přestupkem.
Správní orgán si tě předvolá a bude na tobě, abys sdělila co a jak.
Naopak na správním orgánu bude, že ti musí přestupek dokázat. Pokud na fotografii nejsi, sděl pouze to, že jsi auto neřídila, že víš kdo auto řídil, ale jelikož bys sobě nebo osobě blízké přivodila stíhání, tak tu osobu neuvedeš.

Další odpovědi
dudu

Ano mám, zrovna dnes moje paní domácí pobývající právě služebně ve světě, zaplatila v Boskovicích dvě stovky za krátké parkování na zákazu stání.

mojitek

ReHu : v zadnem pripade nerikejte ty nesmysli o „osobe blizke“-to je nesmysl pusteny do sveta.Oni si totiz ty Vase „blizke osoby“ mohou postupne proverit a pozvat si je jednu po druhe(kdo je osoba blizka je uvedeno v zakone).
Jestlize maji foto prestupku a Vy tam nejste,tak jim reknete: „v teto zalezitosti nebudu vypovidat“ Tecka . Budou se Vas treba chtit ptat a budou to zkouset dal"…a pujcujete auto nekomu?…atd"
Vy zopakujte:"v teto zalezitosti nebudu vypovidat.Tecka a uz jim nic jineho nerikejte.

Cukrar : to neni pravda,je to uvedeno v zakone.A jak chcete presvedcit vsechny „osoby blizke“ aby odmitli vypoved? Vsadim se,ze uz druhy clovek by se roztrasl a rekl i to co nevi.Mimochodem,uz to,ze si nekoho "blizkeho"pozvou,uz to je neprijemne. Ale proc to komplikovat?Staci uvest-v dane veci nebudu vypovidat-Dekuji a nazdar slava vyletu 😉

ale tady nejde jen o pritele/kyni -v tom mate pravdu.Ale jak moc je „milé“ kdyz si pozvou ..hezky postupne..všechny Vase blizke osoby na „vysvetleni“ ? Uz jenom proto bych je do toho netahal.A v tom clanku z Vaseho odkazu je tam dole napsano prave to podstatne..
Tohle mam z jednoho webu kde se touto tematikou zabyvaji odbornici,nemam to z vlastni hlavy.Muj byvaly kolega z prace ma porad nejake takoveto prestupky a uspesne se takto haji.Ale tim nechci samozrejme nabadat k prestupkum

cukrar

Rehu, odmítnou vypovídat, ne pro osobu blízkou, ale i pro sebe.
http://www.po­radte.cz/spolec­nost/7404-osoba-blizka-definice.html

nebudou zvát všechny Vaše blízké, páč neví kdo to všechno je!!!!!!

Mojitek, rád bych vedl polemiku, neberu Vám Váš názor, ale
"a jiné osoby ...... kterou utrpěla jedna z nich, by druhá právem pociťovala jako újmu vlastní:
definujte jiné osoby!!! přítel to být může a jak na něj přijdou? Zavolají si manželku a musí vyplatit svedečné…
Je to o znalosti zákona.
S poslední větou naprosto souhlasím, je to lepší…

Zdroj: ICQ 55180641

Rick

Mám s tím osobní zkušenost, po předvolání na MP v „jednom městě“ jsem se dostavil, nechal si ukázat fotografii přestupku, nebyl jsem na ní evidentně já a té příjemné policistce jsem jen řekl,„to vidíte sama,že je to někdo jiný“. Podívala se na mně a sama mi řekla, takže osoba blízká a při tom už psala Protokol (jsou tam i tací-chytří,aniž bych se jich chtěl zastávat). Pak jsem podepsal protokol a bylo hotovo.