Braník

Máte nějakého známého/známou/ s neobvyklým křestním jménem?

Prosím podělte se o zážitky se jmény,děkuji,
osobně znám jednu paní a ta se jemnuje
Edeltraud
pak mého kamaráda ten je Dalimil
Těžko se tito lidé osolvují svými jmény,většinou mají přezdívky.
Doplňuji:
Tomu se nechce ani věřit,kolik lidí má takový různorodý jména,
jen se podivuji nad tím,že někteří dnešní rodiče dávají dětem cizí jména a to skoro nevyslovitelná,ne­obvyklá až exotická,kam to spějeme,
vždyt jsme češi.

Nejlepší odpověď
celie

Tuan,Johšua,Car­men,Kordulka,Kle­ontýnka,Jonášek,Čes­tmír.Mojmír

Další odpovědi
Refurinn

Daliah

badisko

Montana Davidova ..vnucka znameho ceskeho kulturisty a sobniho trenera a majitele fitka v jedne osobe take dlouholeteha kamarada …jeji jmeno je podle spreje Montana jeji otec je Grafitak..proto i to jmeno Montana …Jako prijmeni Davidova je take zvlastni ne ?…

marci1

Waltr, Justina, Alfons, Tara, Dona, Cecílie.

sevos

Gertruda a Silvestr

RyuzakiKate

Spolužák Sebastian :)
A kdysi jsem si dopisovala s Finem, kterej se jmenoval Jyri Järvensivu – to už je zas jiná třída.

anonym

Když jsem byla na policii jako svědek, tak zápis psal vyšetřovatel, který se jmenoval Homér. No a manželka jednoho mého bývalého šéfa se jmenovala Aurélie.
Dědeček byl pokřtěn pravoslavným popem jako August ( babička o něm mluvila jako o Gustínkovi) a protože musel později přijmout katolickou víru, tak z něj byl rázem Antonín.
Doplňuji:
Nediv se. Češi sice jsme (ve většiné případů), někdy ale pěkně potrefení. Pokud si Čech nedokáže vybrat z českého kalendáře hezké jméno, tak to něco o něm vypovídá – buď se potřebuje odlišovat, nebo má třeba IQ tykve a myslí si, že tím na sebe a svého potomka upoutá větší pozornost. Někdy ani zvláštní jméno nestačí – viz „naše teta“ Agáta, kterou spíš proslavil její prostopášný způsob života. Pojmenovat syna Kryšpín, to je taky docela nářez.

osamělývlk

Znám Mahulenu, Adinu, Timeu, Tamar..

Elis Pokorná

Někomu se prostě česká jména nelíbí, ani se nedivím.

Katie

Christine, Marianne, Dani-lee

pokazdejinak

Petruška (opravdu zdrobnělina i v občance), Halka, Elvin

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.