huxa

Máte nějaké zkušenosti s vlastnictvím segwaye?

Otázka spíše určená vlastníkům či bývalým vlastníkům segwayů-jak se vám na tom jezdí v klasických podmínkách v obcích? Je těžká údržba? A do jaké vzdálenosti se ještě vyplatí brát segway místo motorky/auta?

Nejlepší odpověď
venkovan

Napíši proč ne.
Na vozovku s tím nelze – zejména v městě jako je třeba Praha, na chodníku se jedná o střety – omezení chodců. I v pruhu pro cyklisty je problém – proti cyklistovi to jede pomalu a je to široké. A podstatné je, že mladí lidi by měli co nejvíc chodit, aby se dožili svého důchodu. Neustále vození na čemkoliv je rychlejší cesta do truhly – tělo má malé fyzické zatížení.
Na převoz v autě je lepší klasické kolo. Je lehčí, lépe skladné a ceně segwaye lze sehnat doslova a do písmene několik špičkových kol.
Takže pro mne nebrat – drahá zbytečnost.