I am devil

Máte nějaké zkušenosti s Aloe vera a kaktusem..obojí dvojí mě nechce růst ! pls poraďte děkuji

Kolikrát týdně se to má zalívat?
Atd.

Odpovědi
pusinka50

Kaktusy se zalévají málo, jak často, záleží na počasí a tedy na době, jak rychle hlína vysychá. Zalévají se střídmě a jen trochu provlhčit půdu, tak maximálně 1–2× týdně za teplého počasí, v zimě se skoro vůbec nezalévají, prostě nenechat půdu vyschnout na troud, ale jen trochu zavlažit, v žádném případě nesmí stát ve vodě, pak uhnijí.
Nezapomeň používat hnojivo na kaktusy, kapalinu v určeném množství rozmícháš v určeném množství vody a zaleješ, množství je uvedeno na obalu hnojiva a určitě ti rádi všude v obchodech poradí. hnojíš jen od jara do podzimu, v zimě se kaktusy ukládají ke spánku.
Doplňuji:
Taky záleží na velikosti květináče, ani malý, ani velký, kaktusy nemají skoro žádné kořeny, nepotřebují velký květináč a nesvědčí jim.

anonym

Pokud uděláš vše obráceně, co napsala pusinka, tak se kaktusům bude dařit dobře.
Zálivka: ideální je podmáčením, nechat stát květináč ve vodě, dokud se neobjeví voda na povrchu. Potom nezalévat, dokud zem zcela neproschne. Stačí jednou za měsíc. V zimě absolutně bez vody.
Kaktusy mají bohatý kořenový systém (jinak by nemohly zužitkovat vláhu).