Máte nějaké vánoční zlozvyky?

Nejlepší odpověď
Drap

Mám. Nikdy to nevydržím hladem a tak jsem ještě nikdy neviděl zlaté prasátko.

Další odpovědi
www

Ano. Opět se přežeru salátem i kaprem.
Ale bude mně nádherně 😁.

huxa

ne, v ničem se mé zlozvyky na vánoce neliší od mých normálních zlozvyků

dudu

Už počátkem prosince začínám slintat a okolo Mikuláše u svého kamaráda objednávám předvánoční dodávku pár šrůtek jeho domácího uzeného a špeku. O necelých šest kilo se dělíme s dětmi, takže naše tři rodiny snad nepropadají přílišnému obžerství.
Právě jsem je ještě vlažné přinesl, tudíž není co dodat. Je to zvyk nebo zlozvyk?
Pokud jde o to tzv. „zlaté prasátko“ kdesi jsem se dočetl, že staří slované tím mínili spatření východu slunce při slunovrat a v podstatě tedy potvrzení nového – dalšího životodárného cyklu. Takže kdo si v pravý čas a při jasné obloze přivstane, může tento úkaz v pohodě shlédnout i nasycen.

sevos

Sladkosti,slad­kosti,sladkos­ti
Doplňuji:
A cukroví

hanny 2

Ano,normálně se nepřežírám,ale na vánoce to prostě neuhlídám!Půst nedržím,takže zlatý prase jsem taky ještě neviděla,podobně jako Drap.

Lenča59

Ano, tajně užírat cukorví a perníky :D Nebo nečekat na druhé a hned servat z dárků papír v kterým sou zabalený :D

briketka10

jako vždycky pět kilo salátu, kilčo a půl
vinné klobásky, čtyři vaječňáčky to jistí ☺
a budu užírat až do Silvestra dokud
neprasknu..sladký nemusím jen u ségry
bude zmrzka se šlehajdou ☺

pizlicka

nemam zadne.briketko,fu­uuj,jen to mnozstvi ctu.za jak dlouho to vse snis???ty jsi nejak na to nezdrave maso,vid?

cochee

Jo, mám, jmenuje se Vánoce. Rád bych se ho zbavil.