Makina

Máte nějaké typy na dobře připravený pokrm ze sójového masa?

Myslím tím klasické sojové boby nebo plátky, které se dají koupit v supermarketu.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Plátky nebo sojovou drť je dobré je předem namočit do vývaru /pak získají chuť po mase /a pak je zpracuji třeba jako čínu se zeleninou , žampiony, drť smíchám s trochou mletého masa a dělám z toho karbanátky nebo sekanou
sojové boby nevařím

Další odpovědi
barnajka

Pánové masožrouti ať radši zavřou oči a ve čtení nepokračují: budou se tu psát šílený věci :)))
Když jsem já s bráchou v dětských letech přešla na vegetariánskou stravu, mamka byla zoufalá, co nám má najednou vařit. Kuchařek na sóju tehdy ještě moc nebylo, tak to už tehdy vyřešila šalamounsky – přesně jak radí ratava. Vařila dál všechna jídla, na která jsme byli zvyklí – akorát že masožroutům ho dělala z masa, nám ze sóji.
A když říkám VŠECHNA, tak opravdu VŠECHNA!
Takže jsme občas ujížděli i na sojo-knedlo-zelu, sojovým segedínu, dokonce i sojové svíčkové :)))
Jasně, že 100% podoby s originálem nedocílíš nikdy, ale mě to chutnalo víc než ta masová verze! Pro vegetariány bašta naprosto perfektní a myslím, že i masožrout by to snad mohl přežít..když se teda vůbec přemůže, že :))
Pokud jde o konkréní recepty: žádný ti dávat nebudu, prostě jen postupuj podle receptů masových – fakt každý jde udělat i ze sóji.
Na sojový plátky á la řízek je potřeba to ‚maso‘ pořádně vyždímat, ať ti pak v oleji neprská.
A na to sojo-knedlo-zelo je zas lepší neždímat moc, spíš jen tak zlehka. Nebudeš muset při pečení tolik podlívat, maso se nevysuší a bude pěkně šťavnatý i uvnitř.
Ze sojovýho granulátu je zase výborná náplň do paprik, z nudliček čína..a naklíčený sojový boby jsou bezva třeba do salátu.
Vše vynikající, odzkoušeno vlastními chuťovými buňkami ;)

ratava

Sojové maso se po jeho nabobtnání připravuje svým způsobem jako klasické maso, různé druhy (tvary) se prodávají podle zamýšleného pokrmu- kostky se hodí např. na guláš, plátky na řízky, kapsy a pod… Jinak v nich rozdíl není.
U nás doma se guláš celkem osvědčil, stejně tak plátky na smetaně, „čína“… Postup na vaření byl stejný jako u „masového“ typu, jen se prostě zaměnilo to maso…

jediné, co občas někomu vadí, je typická houbovitá konzistence, která se asi žádnou úpravou zamaskovat nedá…

fesoj

Třeba zde:
http://mlsoty1­.sweb.cz/sojo­ve.htm
Hlavně ta dršťková nemá chybu.

Zdroj: http://mlsoty1­.sweb.cz/sojo­ve.htm

MILAN1961

z plátků děláme klasické řízky normálně v trojobalu,z těch kousků normální omáčky jako z masa

bombastic.1

Při vaření ze sojového masa záleží jak jsi to maso připravíte a pak je jedno co už vaříte.Než namočíme sojové maso tak ho polijeme magim nebo sojovou omáčkou.Poté záleží jaké jídlo děláme.Rostok s chilli, paprikou,nebo kari atd.Pokud budete dávat masový vývar tak ho nechte vychladnout a seberte tuk.Nebo dělejte jen vývar z masoxu.V roztoku je nejlépe nechat přesnoc.Poté nechat lehce projít varem.Co sojové maso nevsaje dá se použít do jídla nebo na dálší den.Takto je sojové maso připravené k vaření.Je dobré pokud nejste ortodoksní vegetariáni vždy dát trošku masa.Ta masová bílkovina ta tam chybí.