Klára K.

Máte nějaké „svoje vlastní“ náboženství?

Jak bych to vysvětlila, třeba já věřím, že nahoře něco je, něco podobné Bohovi, ale zase upřednostňuji evoluci… Tak já třeba věřím, že je reinkarnace, protože, co jiného by bylo? Nebe nebo peklo, O. K., ale i v nebi by mě tak po roce přestalo bavit pořád být v nebi a nic nedělat, vždyť je to pořád stejné, když vím, že to už lepší být nemůže, a nemám žádný cíl, kterého chci dosáhnout… Nebo, že když má někdo (ať už zvíře, člověk, nebo věc) těžký život, smůlu, tak že v příštím životě se bude zase mít jako v pohádce…
Někdy ale taky uvažuji o tom, že „duše“ jako taková je jenom jedna, ale že… Já envím moc, jak to vysvětlit. Třeba, že se potkají dva lidi, oba dva žijí, a mají duši, a ten jeden člověk jsem třeba já, tak se na toho člověka dívám z mého pohledu, ale až zemřu, tak se duše jakoby vrátí v čase do toho druhého člověka, který se dívá zase na mě z jeho pohledu.
Takže, máte nějaké vyhrazené věci, kterým věříte, prostě, nejaké vlastní, originální náboženství?

Nejlepší odpověď
www

Ano.
Jediné moje náboženství je příroda sama, žádného jiného boha nepotřebuji. Vše v ní má svůj řád, smysl i logiku. Je čemu věřit i na co se s pokorou spoléhat.

Další odpovědi
Drap

Téměř každý v něco věří, ať už si to připouští nebo ne. A co se tebe týká, tak ty v tom máš zřejmě dost velký zmatek.

suaeda

Většinou každý asi v něco věří a nemusí jít přitom o běžná náboženství. Každý si během svého dlouhého života postupně skládá nebo případně mění názor na svojí víru.
Nemám rád, když někdo vnucuje svojí víru jiným, nebo ještě hůře se snaží dokládat a přesvědčovat ostatní jak je jejich víra nedokonalá. Každý by si měl najít tu svojí cestu ať je jakákoliv.

badisko

Klarko … to co popisujes opravdu neni nabozenstvi .. jenom tobe lety predlozene veci ze kterych si moc dobre neumis vybrat ..protoze je tak uplne nechapes ..:) evoluce a nektere nabozenstvi se paradoxne vylucovat nemusi ..:d.. Ty proste jen veris… ale sama nevis cemu :) protoze jsi se nikdy o podobne veci nezajimala tak placas pate pres devate a mas to za osobni nabozenstvi …
Osobne vlastni viru nemam… originalni take nejsem …jsem Pagan takze pohan a pohan je obecny nazev pro nekoho kdo se zabiva nabozenstvi zeme a prirody ..
takze jak vidis nic originalniho …:D
a v boha neverim mam jich hned nekolik …:D …

Hakunamatata

Já věřím jen sama v sebe

nonnel

Jediné, čemu já věřím, je Matka příroda. Ta si totiž za nějaký čas poradí i s lidstvem, které jí tak škodí.

Ne

anonym

Možná ano. Každý potkan může vytvořit nové náboženství. Dá ale hodně práce vnutit lidem nové pohyby rukou, nabídnout něco nového tak, aby se to malé nové náboženství stalo světovým fenoménem ovládající masy lidstva.. Vytvořil jsem tedy novou myšlenku stvořeného boha kterého nikdo nechtěl ale byly hledány jeho vlastnosti, aby byl lid pod kontrolou nějaké normy. Mudrc Baab jde paralelní cestou křesťanství, je zvolen za Boha, nakonec se setká s Bohem a uzavřou spolu smlouvu o rozdělení světa; Jedna část lidstva je stvořena „pravým Bohem“, druhá část, se kterou Bůh není spokojen, stvořil Veliký Baab. .. http://soundclou­d.com/search?q%5Bfu­lltext%5D=Baab
Ovšem závěr knih zbývá převést do digitální podoby.

Zdroj: http://soundclou­d.com/baab-2/tracks?format=html&pa­ge=1