ReHu

Máte nějaké heslo, motto ve svém životě podle kterého se řídíte?

Inspirovala mě otázka na slovenských odp.
Doplňuji:
Nejřív jsem i myslela, že kropítko okopírovala mou odp. ze slovenských odp.
Napsala jsem totéž 🙂.

Nejlepší odpověď
kropitko

Nedělej ostatním nic,co nechceš aby oni dělali tobě..
Doplňuji:
A můj praděd vždy říkal…Veritas odium parit !

Další odpovědi
BEAES

S úsměvem jde všechno líp a......Líná huba holé neštěstí. Také platí – Za dobrotu na žebrotu, mnohokrát se mi potvrdilo.

anonym

ano mám:nikdy není tak zle aby nemohlo být ještě hůř

1popelka1

Mám jich víc (třeba Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.), ale abych odpověděla na otázku, tedy rčení/motta, kterými se řídím –
Nedělej někomu nemilo, jedině, že by se mu to líbilo.
Nejlepší způsob, jak odolat pokušení, je podlehnout mu – v jiné verzi – Je lepší, že jsme něco zkusili a třeba se i ztrapnili, než později litovat, že jsme to nezkusili.
Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky….
A ještě by se jich našlo 🙂

gnr54

Přěj,bude ti přáno.Dej,bude ti dáno. Každá dobrota má být po zásluze potrestána.Jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá.

dagry

Ano, mám ho napsané ve svém profilu a den ode dne zjišťuji jak je pravdivé.
Ale jinak moje motto ještě je : Ani trpělivost se nemá zneužívat.

Elk

Tohle se mi velice líbí : Nezapomeň, že každým ránem začíná první den zbytku tvého života!

aramah

Přímo nemám motto,které bych používala.Snažím se chovat v každé situaci tak abych se nemusela stydět.Ale jedo přeci mám (bez práce nejsou koláče) a myslím že v této době je to víc než aktuální…

GM

Nepropadat panice! To používám hlavně v práci.

bobánek

Užívej si dneška,nevíš co tě čeká zítra.

rybíz

Jo. S poctivostí nejdál dojdeš, nedělej druhému, co nechceš aby dělal tobě, dobrý skutek bude po zásluze potrestán, jak vy k mi, tak mi k vy. A ohledně zvířat, cítí bolest jako ty, nedělej jim trampoty.