Máte nebo vidíte někde v okolí vyvěšeny stání vlajky k příležitosti státního svátku?

To, co mám v avataru, přece není státní vlajka i žádný symbol ČR. To vlajka cechu Řeznického. 🙂

Odpovědi
Drap

Nemám a nikde v okolí nevidín

anonym

V naší vesnici obvykle na obecním úřadu. Jestli je tam dnes nevím ještě jsem nešla kolem.

setapouch

Vlajky nevyvesuju, ale videl jsem dnes nekolik vyvesenych vlajek.

A je dobre, ze nejsou vlajecky v kazdem okne.

Lamalam

Ano, u nás visí před obecním úřadem už od včerejška.

suaeda

Samozřejmě jsou vlajky vyvěšeny jen na úředních budovách. Na rozdíl od jiných národů třeba Američanů se u nás moc ve svátek neprezentujeme. Nemyslím, že by jsme nebyli hrdí na svojí státnost, ale předpokládám, že je to hlavně pozůstatek z minulého režimu. Na svátky se podle sovětského vzoru muselo náležitě oslavovat a vše se muselo vyzdobit. Pokud někdo neměl vyvěšeny vlajky mohlo z toho být i zle. Tenkrát byly stanoveny i kontroly. Viz např. film „Kolja“.

Mravenec

Ano, dnes jsem jednu viděl. U souseda, rád dělá tyhle věci.

Mimochodem ríhamíra se zase vycajchloval. 😁
Já nevěděl že to co máš na profilové fotce je naše státní vlajka… 😁

JájsemRaibek

Včera jsem vyvěšoval státní vlajku na úřadě a ještě dnes tam visí. Zítra půjde dolu a uskladnit až do 16.listopadu, kdy bude opět vyvěšena.

rrihamirek1

jo u tebe na fotce

anonym

Ne,mě taky nevisí.

rrihamirek1

PODLE MNĚ JE TO STÁTNÍ VLAJEC.