postcd

Máte nápady jak odstranit zubní plak, případě zubní kámen svépomocí?

počítám, že kámen prakticky nejde bez zubaře. prevence plaku je asi pravidelné čištění zubů? Jak moc je ta procedura odstranění plaku/kamene u zubaře účinná a snesitelná?

četl jsem v čekárně, že když se nečistí zuby, vzniká plak, z plaku pak zubní kámen a ten zapříčiňuje zánět dásní a jejich ústup což znamená odhalení zubních krčků a jejich snadné kažení

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Zubař kámen dokáže odstranit perfektně, ale je možné, že pod nim budou krčky už poškozené.

Domy bych do toho ničím nevrtala, ničím neškrábala atd.

Na čištění zubů mám raději el. kartáček, mám na něj několik druhů násadek.

Další odpovědi
.anezka.

Zubní kámen jedině u zubaře ultrazvukem, je to otázka chvilky.

pusinka50

Zubní kámen jedině u zubaře. Když si člověk pravidelně, aspoň 2× denně večer a ráno, nečistí zuby, tak mimo tebou uvedeného se hodně a rychle zkazí zuby, právě z důvodu neočištěného plaku, kde se množí bakterie a způsobují zubní kazy

mosoj

Určitě. Nejvíc plaku se vytváří a zůstává u krčků zubů. Když se pořádně podíváš a párátkem tam přejedeš zajisté ho uvidíš. Takže vhodný kartáček a čistit a čistit. Ten elektrický není vždy vhodný, ale to je individuální. Kdo má již hodně plombované zuby, elektrický dokáže plomby uvolnit, nebo chatrný zub ulomit.