Avatar uživatele
anonym

Máte nade dveřmi už adventní věnec?

Děláte si ho doma sami nebo kupujete?Nebo máte jen doma věneček na stole?
Doplňuji:
Pro
Monca_a
Adventní věnec nade dveře se samozřejmě dělá bez svíček,to trkne i vola.Je jen ozdobený přírodnímy materiály,nap­ř.ořechy,skoři­ce,pomer.kůra atd.Ony by ty svíčky na dveřích asi blbě hořely viď?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, redy, gagaga, da ny, Nazdar Bazar před 3433 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Nemám, neměl jsem a mít nebudu…
😉
Ani si nade (nebo na) dveře nepíšu K+M+B.

Nějak mne ty křesťanské svátky ´neberou´… A aby to nevypadalo, že mám něco proti křesťanům – su loyální ke ´všem´ – neslavím ani židovské, islámské, budhistické, hinduistické… Ani komunistické…
😉

Já si rozhodnu, kdy mám svátek (a kdy chci mít inzerovanou ´pohodu´) – a kalendář a nebo náboženský (politický) vůdce mi můžou, ehhhmmmm – třeba umejt vokna.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Máme na dveřích i na stole. Dělala ho vnučka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Monca_a

Adventní věnec si výhradně dáváme na stůl. Už proto že nad dveře bych na něj nemohla dát svíčky což by stratilo pojem adventní. Máme karamický který jsem si doma rozhodně nevyráběla a na dveřích mám pověšený zimní věneček. PS. Nevím jak ho můžete dát nad dveře :) leda by jste tam měli poličku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

fakt je to s věncem na prd a proto mám nade dveřmi adventní parohy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

PRO Monca_a, abys věděla, co to vůbec je adventní věnec a jak je používán západní církví: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ad­ventn%C3%AD_v%C­4%9Bnec
🙂
Umělý dekorativní věneček + 3 zvonky míváme zavěšený v předsíni na stěně, nad dvěřmi (které nepoužívéme) do pokoje – dárek od milé osoby, asi 20 let starý :).

Na stole míváme jinou vánoční dekoraci, květinu, přizdobené větvičky a od Štědrého dne i svícen – podobně jako česká maminka, babičky či prababičky ;)

Pokud ho jednou vyrobí vnoučata a obdarují mne, budu ho mít 100% na dveřích i na stole ;-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vánoční rouhání letos přenechám adventistům sedmého dne,asi spíš zvolím pěticípou hvězdu hrotem dolů tvz,pentagram.
Doplňuji:
Na stůl si dám lebku s ostnatým drátem kolem čelních laloků – jen symbolicky s láskou – už se moc těším,no a o velikýchnocích si natřu vejce alpou,aby to líp luftovalo.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Mám adventní věnec na stole. Koupil jsem jej jako výrobec jedné neziskové organizace, která tak získává peníze na provoz.

da ny, Jugar: proč se do Monca_A navážíte? Samozřejmě, že adventní věnec má 4 svíčky, na dveře se možná dává nějaká z nouze cnost napodobenina. Mmch da_ny: ten odkaz na wiku už v druhé větě konstatuje přítomnost svící, to se ti moc nepovedlo 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Většinou jsme měli jenom na stole, ale teď máme i na dveřích 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
famen9

jo máme ale když jdu se projít tak se vždycky leknu že to je zadek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Agneto vy si doma věšíte na dveře co?talíř?nebo něco extra?
Myslím si,že adventní věnec není nic špatného jak pro věřící,tak i pro ateisty.

před 3433 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek