Pájo

Máte na svém pracovišti opravdové kamarády (nebo i přátele)?

Nebo u vás panují ryze pracovní (tedy i konkurenční) vztahy?
Čím myslíte, že to je (není)? Ti z vás, co už nepracují, mohou samozřejmě zavzpomínat.

Nejlepší odpověď
tom004

Já už nepracuji,ale bezva kamarádi/ky,nejen z pracoviště,naš­těstí zůstávají.

Další odpovědi
Drap

Pracoval jsem na pracovištích, kde jsem měl i přátele a spoustu kamarádů, někteří zůstávají stále. V dnešní době pracuji většinou sám, ale i ta situace ve firmách si myslím, že je dost odlišná,pro mezilidské vztahy proti tomu jak to bývalo kdysi. Zkrátka – mění se vše kolem nás.

Ella

až na pár lidí, kteří jsou spíš typu „když tady není ta a ta tak se budu bavit s tebou a zítra tě budeme pomlouvat“ můžu říct, že kamarády na pracovišti mám, je to tak 50:50, těm úplně nejstarším se dá i svěřit bez toho, aby to věděl někdo jiný, a s těmi ostatními vycházím, pokecáme ale nic osobního jim nesvěřuji, pokud nechci aby to do druhého dne nevěděla celá firma…

lexx

Ne. Soupeření, pomluvy, donášení, podrazy. Prostě: hospodářství trhové.

Deli

V posledním zaměstnání před MD jsem pracovala s kolegou o cca 30 starším. Bral mne jako svou třetí dceru a vycházeli jsme spolu báječně celých 13 let. Když jsem odcházela na MD, přál mi to, ale zároveň byl smutný. Sem tam si zavoláme. Konkurenční boj na pracovišti, rivalitu a zášť – to je něco, čeho se děsím.

jendahun

Před dvaceti- třiceti lety,když jsem byl ještě zaměstnanec,jsem pár kamarádů měl.Dnes žádné dobré kamarády nemám,mám kolegy.Dělám sám a zásadně se až na výjímečné situace,vyhýbám práci s někým a v partě.Zodpovídám raději sám za sebe,nikdo mě nenutí se přizpůsobovat tempu,dravosti a bezohlednosti mladých.Vloni jsem dělal s kolegy a přišel jsem o pracovní nástroj za 1500kč,našel jsem ho u nich až na jaře náhodou a dušovali se,že ho našli.Ne a důrazně ne,z toho jsem už vyléčen.Jinak ti kolegové z minulosti se hlásí stále,ale to byla jiná doba a vztahy.Těm dnešním mladým vůbec nezávidím.Oni nezažili ty doby,kdy se slavil každý svátek,narozeniny a člověk si přesto vydělal.