Zlatý

Máte na svém pracovišti opravdové kamarády (nebo i přátele)?

Nebo u vás panují ryze pracovní (tedy i konkurenční) vztahy?
Čím myslíte, že to je (není)? Ti z vás, co už nepracují, mohou samozřejmě zavzpomínat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já už nepracuji,ale bezva kamarádi/ky,nejen z pracoviště,naštěstí zůstávají.

Další odpovědi:

Zlatý

Pracoval jsem na pracovištích, kde jsem měl i přátele a spoustu kamarádů, někteří zůstávají stále. V dnešní době pracuji většinou sám, ale i ta situace ve firmách si myslím, že je dost odlišná,pro mezilidské vztahy proti tomu jak to bývalo kdysi. Zkrátka - mění se vše kolem nás.

Stříbrný

až na pár lidí, kteří jsou spíš typu "když tady není ta a ta tak se budu bavit s tebou a zítra tě budeme pomlouvat" můžu říct, že kamarády na pracovišti mám, je to tak 50:50, těm úplně nejstarším se dá i svěřit bez toho, aby to věděl někdo jiný, a s těmi ostatními vycházím, pokecáme ale nic osobního jim nesvěřuji, pokud nechci aby to do druhého dne nevěděla celá firma...

Stříbrný

Ne. Soupeření, pomluvy, donášení, podrazy. Prostě: hospodářství trhové.

Zlatý

V posledním zaměstnání před MD jsem pracovala s kolegou o cca 30 starším. Bral mne jako svou třetí dceru a vycházeli jsme spolu báječně celých 13 let. Když jsem odcházela na MD, přál mi to, ale zároveň byl smutný. Sem tam si zavoláme. Konkurenční boj na pracovišti, rivalitu a zášť - to je něco, čeho se děsím.

Bronzový

Před dvaceti- třiceti lety,když jsem byl ještě zaměstnanec,jsem pár kamarádů měl.Dnes žádné dobré kamarády nemám,mám kolegy.Dělám sám a zásadně se až na výjímečné situace,vyhýbám práci s někým a v partě.Zodpovídám raději sám za sebe,nikdo mě nenutí se přizpůsobovat tempu,dravosti a bezohlednosti mladých.Vloni jsem dělal s kolegy a přišel jsem o pracovní nástroj za 1500kč,našel jsem ho u nich až na jaře náhodou a dušovali se,že ho našli.Ne a důrazně ne,z toho jsem už vyléčen.Jinak ti kolegové z minulosti se hlásí stále,ale to byla jiná doba a vztahy.Těm dnešním mladým vůbec nezávidím.Oni nezažili ty doby,kdy se slavil každý svátek,narozeniny a člověk si přesto vydělal.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.