zjentek

máte na obojku svého miláčka psí známku? K čemu?

souhrou náhod jsem zjistil,že když přinesete na úřad číslo psa(známku), reg.systém psů vám neodpoví,kdo je její majitel, funguje to pouze obráceně. Jinými slovy, pokud najdete psa, musíte znát nejprve jeho majitele, aby vám na úřadě řekli, čí je to pes .).).)Teď zjišťuji, jestli je systém jen regionální nebo je to po celé vlasti.

Nejlepší odpověď
Drap

Neni to pravda.Psí známku vydává příslušná obec. Na známce je uvedeno jméno obce a pořadové číslo psa, vedeného u konkrétního úřadu. To znamená, že když zavolám na patřičnou obec, lehce zjistí kdo je majitelem. Tato evidence neni samozřejmě centrální.

Další odpovědi
beer

Jsou dvojí známky.
Jednu ti vydá obecní úřad jako doklad o zaplacení povinného poplatku za psa (evidenční známka) a tato může/nemusí být nepatrně rozšířena o některé další údaje (platné v místě). Nic z tohoto však není v žádné centrální evidenci, pokud se tedy pejsek zaběhne dál, nebo někde na dovolené, k jeho identifikaci pomůže jen čip. Tento je zpoplatněn a veterinář jej aplikuje zvířeti pod kůži.
Další známkou pak může být jakýkoliv přívěsek, kde chovatel zveřejní údaje potřebné při zaběhnutí pejska (telefon, adresa..) Přívěsky jsou vyráběny doma, nabízí je také kdejaký obchod s chovatelskými potřebami. Tato známka pak může do jisté míry nahradit čip. Jindy ale (cesta do zahraničí, služebí pes..) musí být zvíře přesto očipováno.