iwrana

Máte minikoníčky?

Prosím o vaše osobní zkušenosti s nima.Stáj,krme­ní,péče o kopyta,jestli nevadí,když by byl jen jeden,když je to stádové zvíře…?Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Minikoníček není žádná levná záležitost. Mám na mysli pořizovací cenu za čistrokrevného koníčka s prokázaným původem. I minikoník je kůň, takže by mu bylo samotnému smutno, potřebuje společnost, jako "náhradník mu může ve stáji a
na pastvě posloužit ovečka nebo koza ap. Péče o kopyta je v podstatě stejná jako u větších plemen koní, jen koníčci častěji trpí na různé vady postojů a musí být ošetřováni opravdu dobrými podkováři, který by případné vady korigoval.

Další odpovědi
Dudu855456

No osobní zkušenost nemám,ale možná ti tenhle odkaz pomůže: http://www.chy­trazena.cz/ne­ni-ponik-jako-ponik-20618.html

kamila44444

Minikoníček? Myslíš minishetlanda nebo falabellu? Při pořizování mini koníka si budoucí majitel musí připravit dostatečný obnos. Falabella je jeden z nejdražších chovů koní na světě. Cena za jednoho jedince se pohybuje od 3000 USD (asi 50 000 Kč) až k mnoha desetitisícům USD. Má rád společnost a tak by bylo lepší, kdyby měl společníka. Tito koníci jsou také náchylní nemocen, takže za veterináře také utratíte. Na ježdění rozhodně není, což dokazuje jeho výška. Poměr krmné dávky je stejný jako u každého velkého koně, jen v podstatně menším množství. Mají sklony k tloustnutí, pokud dostávají příliš mnoho krmiva.