Máte-li 2 práce na DPP, tak se sčítá roční limit 300 hodin zvlášť, nebo je 300 hod. max ročně i u více smluv na DPP?

Mám už jednu práci na DPP a vejdu se akorát do 300 hodin ročně. Když teď začnu další, tak tam bude taky prostor pro 300 hodin nebo nemám nárok? Jde mi o to, zdali se ten limit 300 hodin ročně u dohody o provedení práce vztahuje pouze k jedné dohodě, nebo zda-li je to celkový limit pro libovolný počet zaměstnání na DPP na rok?

Takže mám práci na DPP a vejdu se do 300 hodin. Mohu dělat i další práci na DPP a dostat také dalších 300 hodin? Nebo se to úřadu práce nelíbí a zakazuje to? Nelze mít 600 hodin ročně, ale 300 hodin je maximum a je jedno kolik smluv mám jen těch 300 hodin nesmím přesáhnout?

Pokud to tak je, tak bylo by možno převést jednu smlouvu na DPČ a pak bych mohl být nadále na úřadu práce?

Více případně v diskuzi pod otázkou. Kde se můžete i prát.

Nejlepší odpověď
ivzez

Roční limit 300 hodin se neváže na jednu DPP, ale na jednoho zaměstnavatele. Tzn., že pro jednoho zaměstnavatele můžete mít uzavřeno několik DPP, ale součet
odpracovaných hodin nesmí překročit 300 hodin v kalendářním roce.

Pokud je každá DPP u jiného zaměstnavatele,
můžete na každou odpracovat maximálně 300 hodin.

Úřad práce s tím nemá nic společného.

Pouze v případě, že byste byl v evidenci uchazečů, kdy nesmíte překročit polovinu minimální mzdy, by se – pokud byste měl souběh dvou či více DPP – pro ÚP odměny sčítaly.

A pozor:
Práce na DPP Vám nesmí bránit v hledání nového zaměstnání
ani v poskytování součinnosti ÚP (nemůžete se kvůli DPP např.
omluvit z naplánované schůzku ny ÚP, nebo kvůli DPP odmítnout
zprostředkované zaměstnání).

Další odpovědi
Drap

Na 1 smlouvu 300 hodin. Výdělky se však pro potřebu ÚP sčítají.

anonym

Ježíš. Nechtěl jsem napsat prát, ale ptát. Takže se tu neperte, ale můžete se ptát. :D