Elk

Máte letos nějakou houbařskou raritu?

Nejlepší odpověď
Damiana

No to teda mám! Jeli jsme na víkendový výlet na jedno předem neprobádané místo. Ale nelíbilo se nám tam, tak jsme se vydali dál. Shodou okolností jsme jeli přes Jihlavu, kde zrovna byla výstava hub. Zajímavostí tam bylo opravdu dost – třeba taková Hvězdovka červená nebo Ryzec vonný (kokoska). Největší raritou ale bylo to, že jsme nakonec vlastně „jen“ podnikli výjezd za houbama dlouhý třistakilometrů a na talíři jsme neměli ani jednu z nich!

(Jo a pak ještě ta exkluzivní prašivka, co našel manžel v Mariánkách…:-))

Další odpovědi
anonym

Letos to bylo, nevím proč nějaké slabší. Kotrče sbírám pravidelně každý rok. Před časem jsem našla, (ale nesebrala a nahlásila odborníkům) květnatec Archerův, ale to vypadá spíše jako mořská hvězdice nebo orchidej. Bohužel jsem neměla s sebou ani telefon s foťákem, tak sním nejsem ani zvěčněná. Včera jsem našla něco, co ještě nikdy. Doufala jsem, že se jedná o mochomůrku císařku, ale doma v encyklopedii jsem nález určila jako (také jedlou) pošvatku šafránovou. Ani nevím, zda je vzácná, ale já ji našla (nebo nepřehlédla) poprvé.

Drap

U nás stále ještě nerostou. V létě jsem v Jeseníkách našel obrovský kotrč kadeřavý.

Kohut57

Našel jsem hřib medotrpký přímo u Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních.
Doplňuji:
Má paní mi ho chtěla vyhodit a měla pravdu, je nejedlý.

mosoj

Jenom tuto :

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/554476/S5003202_co­py.jpg.jpg

Alesh

Jednou se mi stalo, že jsem vůbec nic nenašel. … No, ale to vlastně není rarita, to je normální. 🙂

soudek

Tak letos jsem poprvé v životě našel lupenoporku červenožlutou a šťavnatku hajní

hanulka11

tak já letos jen suším a suším nebere to konce – ale houby se v kuchyni hodí vždy – dokud rostou a mám čas..... jsem stále v lese – kotrče jsem taky letos našli , jinak raritu vyloženě žádnou

anonym

ad Drap: Jak ještě nerostou? Na co se u vás čeká? Nezaspal si sezónu? U nás bude pomalu hlavní sezóna pryč, ale já chodím i v zimě. Jen teď už to všem kolem leze krkem, mám nasušeno, naloženo, zmrazeno atd. tak až se trochu odlehnu, tak zase něco seberu k požívání do hrnce.

anonym

letos nekolik kotrcu a nejvetsi rarita je ta, ze u nas ted roste ted tolik hub, ze uz i male nechavam a prechazim …a vcera jsem si rekla, ze uz jsem byla letos naposled .. nasuseno uz mam dost .. a najezeno taky .. -iv-

annas

Iv, docela závidím. 🙂

Damiana

Procházka mezi houbama? 🙂 Manžel už je také nemůže ani vidět, v pondělí jsem navařila kotel jeho milovaných hub na smetaně a myslím, že si s chutí dá znovu až zase za rok. Nejmíň. 🙂

Kohut57

Není to úplně přesné. Já totiž vidím houby, i když zavřu oči. A rok bych to navydržel. Chodím na ně i v zimě. Ale jinak splním milované manželce všechna přání.

Damiana

Konečně je to venku! Jestli vidíš houby, i když zavřeš oči, tak si mě nepřej, chlape bídná!… Ačkoli, když vidíš jen ty houby…:-)))
A pak, odpověď Annas mě vlastně také dost uklidnila…:-)))
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-vysmesne-rika-prinest-houby-kdyz-je-treba-doopravdy-prinesete