Natee

Máte kočku v bytě? Jak to u Vás funguje?

Otázka pro ty, kteří mají kočku žijící v bytě..
Máte kočku v bytě? Jak to děláte, když jste mimo domov? Je naučená na kočičí WC? Jaký máte názor na kastraci kočičky?
Máte-li čas, můžete popsat váš běžný den..

Nejlepší odpověď
beer

Mám kocoura už 12 let. Samozřejmě chodí na svoje WC, vyžaduje 2–3× denně čerstvou vodu a misku granulí z obchodu s granulemi (nemá ještě ani náznak zubního kamene!). Konzervu dostává občas a po částech, na několikrát. Stejně tak kousek syrového masa z kuřete či zvěřiny, když vařím. No a při mém jídle občas taky kousíček libového )) Kastrovaný je, tudíž není vůbec cítit jeho WC a neznačkuje byt, což nekastrovaní kocouři dělají. Jinak kastrovat/nekas­trovat tady bylo několikrát-najdeš. Můj názor: pokud nechceš mít od zvířete potomky, kastraci doporučuji.

Další odpovědi
Deli

Dřív jsem bydlela v paneláku a měli jsme kočku. Udělali jsme jí neuzavitatelný otvor pro vstup na toaletu a tam měla své kočičí wc. Bez problémů na něj chodila.
Když jsem odjela a zásobila ji jídlem a vodou, vydržela klidně celý víkend. Na delší dobu jsem zajistila sousedku, která také měla kočku, a tak pro ni nebyl problém k nám 1× denně zajít, nakrmit, vyčistit wc a pomazlit se s ní.
Nebyla kastrovaná, což byla chyba. Když to na ni přišlo, byla jak praštěná, přičemž jednou takhle mrouskala sedíc na okením parapetu a spadla. Ze 4.patra! Přežila bez fyzické újmy, ale nějak se jí hnulo, od té doby na nás a především na dceru útočila a kousala. Musela jsem ji dát k příbuzným na vesnici, tam ji ubytovali ve stodole – a spokojeně tam žije dodnes. A to jí je už 8 let, doma jsme ji měli 2 roky.
Pak jsme si vzali domů nalezence, kocourka. Také používal kočičí záchod. Když mi prvně doma označkoval zeď, vzala jsem ho vykastrovat – a byl z něj velice spokojený mazlivý bezproblémový kocour.
Po dvou letech se s námi přestěhoval do RD na venkov, kde se naučil chodit ven, zjevně mu to prospívalo. Po roce nám ho ukradli, dodnes mi to je líto, byl úžasný.
Takže ano, jsem pro kastraci koček, pokud žijí v bytě a nechcete je množit. Nezapomínejte ale, že kočce je lépe venku.

Dnes máme další kočičku, už jsme ji kastrovanou dostali, žije venku, do domu chodí výjimečně, je klidná a spokojená.

Sůwa

Mám doma už několikátou kočku, sama doma klidně vydrží, ale nemělo by to být víc než 24 max.48 hodin. Stačí jí dát dostatek granulí a vody, na krmení z konzervy se dá koupit krmítko, kde je předchlazená strava na 48 hod.http://misky-a-zasobniky-pro-kocky.heureka­.cz/automatic­ke-krmitko-/, ale já je raději samotné nechávám minimálně. Kočka když je sama tak většinou spí, ale při vašem návratu, očička ještě zalepená předstírá, že celou dobu čekala u dveří. Na kočičí WC se učit nemusí, je to pro ně z nějakého důvodu přirozené. V létě na chalupě ke mně chodí místní kočičky, které nikdy WC nemohly vidět, ale všechny na něj chodí. Zásadně jsem pro kastraci kočky, pokud jí chcete zajistit klidný život bez stresů a u kocoura pak odpadá „značkování“, které hodně páchne. Je prokázáno, že kastrovaný kocour má delší život, ale u kastrátů je zas nebezpečí onemocnění ledvin. Každá kočka má svou povahu a je lépe se jí přizpůsobit, protože ta se změnit nedá 🙂, ale lásku a dobré zacházeníumí ocenit.