Avatar uživatele
mosoj

Máte již doma rodinný závod ?

Podle nového občanského zákoníku má člen rodiny právo na peněžní odměnu vykonávanou doma. Sice nevím kdo komu a čím bude platit, kdo bude předseda odborů, ale zvrácenost z toho jenom čiší.
Doplňuji:
Samozřejmě , že tam vypadlo " za práci "

Zvrácenost to je. Letos se chystám opět umýt a natřít celou střechu. Od firmy
by to bylo tak za 50 000 Kč. To mám chtít od ženy aby mně za to platila ? A ona zase ode mně za to, že vypere, uvaří a uklidí.
Jděte do háje s takovouto společností.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, petra15 před 3686 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

No, víš, ony existují i tak „zvrácené“ domácnosti, kde taťka držgrešle sedí na kase a odpočítává ženě na domácnost každou korunu. Dělal to už Martin Nedobyl, děje se to pořád. A jsou ženy, které s takovým usurpátorem v manželství setrvávávají i přesto a jsou v domácnosti. Na odměnu tedy nárok mají. Otázkou ovšem je, zda se taťkovi „pevné ruce“ dokážou postavit a o peníze za svojí práci si vůbec dovolí říct. Mám za to, že asi ne. Takže zákon jim sice vyjde vstříc, ale předpokládám, že se jím začne ohánět spíš mamánek, který párkrát umyje nádobí a pak bude chtít po mámě v invalidním důchodu peníze na cigára.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jirkajirka

Odpoveď byla označena jako užitečná

Moje rodina je normální a tak nikdy takový zákoník nepotřebujeme. Vše co doma děláme,děláme pro sebe a pro radost ostaním v rodině.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Stacilo by zamyslet se nad tim, co ctes.
To, co pises, s tim nema nic spolecneho.
Doplňuji:
Přečti si, prosím, ten zákon, to, co píšeš je naprostý nesmysl a nevím, kde jsi to vzal.
Jde o to, že rodinný závod je jiná forma podnikání, do kterého se zapojují členové domácnosti. Máte malý statek, pár kav, vepřů, nějaké pole… Všichni se o to staráte a tak máte všichni nárok na podíl z případného zisku. Potud samozřejmost, zákona netřeba. Ale jestliže se ten, kdo se považuje za hlavu rodiny, rozhodne statek prodat, už to nemůže udělat sám, bez souhlasu ostatních, i kdyby byli všichni ostatní nezletilí. Navíc, ostatní mají předkupní právo. A dál se na to vztahují daňové výhody atd.

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petra15

„Právo na penezní odmenu“--- není to mysleno -nejak pri rozvodu? Kdyz ona byla celý zivot doma, a on delal kariéru ? Jestli tedy taková(ý)nemá treba nárok na to, co odpracovala,–a jaký duchod pak ?-nebo vubec----jaká je „spolecenská hodnota“ zen „v domácnosti“? A TA JE PODLE MNE VYSOKA, – tedy jeste ne spolecensky, bohuzel----a to by se melo zlepsit, ale to uz jsem moc odbocila…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nový občanský zákoník zavádí pojem rodinný závod (viz ust. § 700 a násl.), za který se považuje závod, ve kterém společně pracují manželé nebo alespoň s jedním z manželů i jejich příbuzní až do třetího stupně nebo osoby s manžely sešvagřené až do druhého stupně a který je ve vlastnictví některé z těchto osob. Na ty z nich, kteří trvale pracují pro rodinu nebo rodinný závod, se hledí jako na členy rodiny zúčastněné na provozu rodinného závodu.
Doplňuji:
http://www.me­sec.cz/clanky/jak-ovlivni-novy-obcansky-zakonik-vase-zamestnani/

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mandat

Tak to udělej tak, že všichni budete navzájem dostávat stejný měsíční plat. A protože nula od nuly pojde…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hamon

jirkajirka: to říkají všichni. Tím pádem nechápu, že každé druhé manželství končí rozvodem :D

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Rodinný závod je PODNIKÁNÍ fyzické osoby společně s rodinnými příslušníky.

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

Damiana
Más muj respekt a mojí úctu.....moc krásne jsi to trefila…:)
(vecne tema partnerstvi…)---já k tomu ríkám: pomalu ale jiste se svet zlepsuje---hlavne to zbytecne neuspechat…i my bychom ted mohly vést dlouhou diskuzi…(na toto téma)a dostaly bychom se k feminismu, a ten zacal podobne, nejdriv byl pokrokový , logický a chtel zenám pomoct, a potom se zcela zvrátil…

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

petra15: Díky:-)
Dovolím si dokončit tvou poslední větu:… protože do něj začali kecat chlapi…:-)
Já se přesto snažím být optimistkou ve stylu:
„Všechno nakonec vždycky dopadne dobře. A když ne, znamená to, že ještě není konec.“

před 3684 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

peti, pockejte az budou chtit doma chlapi platit i za sex :)

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

  • iv- , kdy jsi naposledy volala : „pane doktore prijedte hned, manzel mi práve nabehl na válecek na nudle“…:-):-)

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Jako že budeme chtít platit vám nebo že budeme chtít, abyste za něj platili vy nám?

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Pardon, platily.

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

to je prave to, co sama nevim :)
kdo by vlastne platil komu ..

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já myslím že v tomhle případě se bude platit spíš odškodnění.. ;)

před 3685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

a co takhle hambinec pro slecny?
dotedka nechápu, proc mi tu skvelou otázku smazali:-):-)

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Možná jsi nechtěně vyzradila něčí podnikatelský záměr…

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Muset za to platit doma… Tak to zůstanu svobodný do smrti, beztak návštěvy hambince vyjdou daleko levněji než trvalá slečna.

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Trefila se sice pěkně, ale na špatný hrob. Tohle totiž nemá s rodinným závodem nic společného. V tomto případě jde o výživné a to bylo upraveno už starým občanským zákonem.

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek